Returnal Oyuncuları, İlerlemelerini Kaydedememekten Dert Yanıyor

Geçtiğimiz günlerde çıkış yapan Returnal, oyunculara istedikleri noktada oyunu kaydetme imkanı tanımaması nedeniyle eleştiriliyor.

Housemarque tarafından geliştirilen bilim kurgu temalı psikolojik korku oyunu Returnal, 30 Nisan’da PlayStation 5’e özel olarak yayınlandı. Şimdiye kadar oldukça iyi eleştirilerle karşılaşan PS5 özel oyunu, inceleme puanları ile göz dolduruyor, ancak oyun hakkında bazı olumsuzluklar da yok değil.

Çoğu incelemede Returnal’ın hanesine eksi yazan birincil etken, oyundaki ilerlemelerin kısa ve orta vadede kaydedilememesi oldu. Bu da, oyunu belirli bir zaman diliminde oynayan ve o süre zarfında hem hikaye hem de öge olarak önemli ilerlemeler kaydeden kişilerin oyunu kaydedemeden çıkması demek.

Returnal

Returnal, son derece giriftli olan hikayesi ve oynanış dinamikleri ile uzun vakitler ayırmanız gereken bir oyun. Pek çok kişi, oyun oynamak için bu kadar kesintisiz zaman ayıramayacağı gerekçesiyle ilerlemeler için orta vadede kaydetme seçeneği gelmesini istiyor.

Oyuncuların bu çağrısına Twitter üzerinden bir açıklama yapan Housemarque, “Topluluğu duyuyoruz ve hepinizi seviyoruz. Şimdi duyurucağımız yeni bir şey yok, ancak oynamaya ve meydan okumanın tadını çıkarmaya devam edin” ifadelerini kullandı.

Returnal kaydetme seçeneği

Returnal’da, gizemli bir gezegende mahsur kalan ve içinden çıkılmaz bir zaman döngüsünde sıkışan uzay pilotu Selene‘yi kontrol ediyoruz. Karakterimiz, her öldüğünde, yeni bir mekan, yeni düşman çeşitleri ve kazanılacak yeni güçler ile birlikte içine sıkıştığı gezegenin farklı versiyonlarına tanık olmak için bu anıları yeniden yaşamak zorunda kalıyor.

Zaman döngüsü yeni durumlar ve tuhaflıklar sunarak oyuncuyu yalnızca yeni zorlukların üstesinden gelmeye değil, kaynakları yeni şekillerde kullanmaya zorlayacak. Ayrıca yol boyunca, Selene’nin kayıp ve parçalanmış hatıralarından bazılarını geri getirmekle görevli olacaksınız.

30 Nisan’da PlayStation 5’e özel olarak piyasaya sürülen Returnal Standart sürümü 619 TL, Digital Deluxe sürümü ise 699 TL‘den alıcı buluyor.

blank
1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol