Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Resident Evil Village, Twitch’te Rekor Sayıda İzlendi

Resident Evil Village, Twitch'te tek oyunculu bir oyun için rekor sayılabilecek seviyede izlenerek, en çok izlenen oyunlarından biri oldu.

Şaşırtıcı bir şekilde Resident Evil Village, platform için rekor sayılabilecek bir sayı ile Twitch’in en çok izlenen oyunlarından biri haline geldi. 7 Mayıs’ta lansmanı yapılan oyun, hem eleştirmenlerden hem de hayranlardan övgü topladı. Finansal başarıyı, Resident Evil Village’ın Birleşik Krallık’taki video oyunu satış listelerinin zirvesine çıkmasıyla takip etti. Son veriler, Resident Evil Village’ın yalnızca Black Ops Cold War’un ardından 2021’in en çok satan ikinci oyunu olduğunu gösterdi.

Resident Evil Village 2

Resident Evil Village’in reklam kampanyası, ana düşman Lady Dimitrescu etrafında inşa edildi ve Resident Evil serisinin hem uzun süredir takipçisi olanların hem de yeni hayranlarının ilgisini çekerek seriye yeni ve benzersiz bir ana karakter sağladı. Karakterin internette viral olmasının, oyunun gişe başarısının arkasındaki ana itici güç olup olmadığı hakkında emin değiliz. Ancak Lady Dimitrescu’nun dikkatleri birden fazla platformda oyuna çekmede rol oynadığı çok açık.

Stream Elements’in Mayıs 2021 tarihli Yayın Durumu Raporuna göre Resident Evil Village, Twitch’te ay boyunca en çok izlenen 10. oyun olarak çıkışını yaptı. 48 milyon saat izlenen Resident Evil Village, listeye giren tek, tek oyunculu oyun oldu. Grand Theft Auto V, ay boyunca Twitch’te yayınlanan 2,2 milyar saatin 250 milyonunu oluşturan oynanabilir oyunlar listesinin başında yer aldı. Game Industry, bu sayının aynı zamanda geçen yıla göre yüzde 37 arttığını ve platformda harcanan saatlerde büyük bir artışa neden olduğunu da ekledi.

Resident Evil Village 1

Resident Evil Village, Apex Legends (61 milyon saat), Minecraft (72 milyon saat) ve Counter-Strike: Global Offensive (73 milyon saat) gibi oyunları geçemese de, Resident serisi için bu başarı kesinlikle göz ardı edilemez. Hayranlar oyunu bu oranda tüketmeye devam ederse, oyun desteklenmeye devam ettiği için yakında çok sayıda Resident Evil ek paketi gelecek.

Çok oyunculu oyunlara, özellikle de E-spordaki yaygınlıkları nedeniyle birinci şahıs nişancı oyunlarına gösterilen ilgiye rağmen, tek oyunculu oyunlar Twitch gibi yayın platformlarında popüler bir cazibe olmaya devam ediyor. Resident Evil Village, biraz farklı bir yönde ilerlemeye devam ettiği için, Resident Evil serisinin geleceği için bu yakında büyük bir işaret olabilir. Bakalım serinin bir sonraki oyunu bu başarıyı devam ettirmeyi başarabilecek mi?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.