Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Resident Evil Oyunları PS5 ve Xbox Series İçin Yayınlandı

Capcom tarafından yapılan açıklamada, Resident Evil 7: biohazard ile Resident Evil 2 ve Resident Evil 3 remake sürümlerinin PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için yayınlandığı belirtildi.

Heyecanla beklenen Capcom Showcase 2022, dün akşam gerçekleşti. Capcom, 35 dakikalık sunum sırasında Resident Evil 2, 3 ve 7 yeni nesil sürümlerinin yayınlandığını duyurdu. Her üç oyun da artık PlayStation 5 ve Xbox Series X/S‘te oynanabilecek.

Yukarıdaki Resident Evil oyunlarından herhangi birini PlayStation 4 ve Xbox One’da satın almış olan oyuncular, ücretsiz yükseltme yapabilecek. Yeni nesil güncelleme, 4K çözünürlüklü görselleri, daha yüksek kare hızlarını, PS5 ve Xbox Series X’te ışın izlemeyi ve ayrıca 3D ses özelliğini destekliyor.

Sevilen Resident Evil Oyunları Yeni Nesile Geldi

resident evil oyunları yeni nesil

Resident Evil oyunlarının PlayStation 5 sürümleri, DualSense denetleyicisinin gelişmiş dokunsal geri bildiriminden yararlanacak. Ayrıca aynı yükseltmeleri PC’ye getiren bir yama da oyunların sahiplerine ücretsiz olarak sunulacak.

Aynı adı taşıyan 1998 yapımı oyunun yeniden yapımı olan Resident Evil 2, Ocak 2019’da PlayStation 4, Windows PC ve Xbox One’da piyasaya sürüldü. Aynı şekilde 1999’daki adaşının yeniden yapımı olan Resident Evil 3, Nisan 2020’de aynı platformlarda yayınlandı.

2017’de çıkış yapan Resident Evil 7 biohazard ise Capcom’un RE Motorunu kullanan ve aynı zamanda tamamen birinci şahıs oyuncu bakış açısına sahip ilk Resident Evil oyunu olma özelliğini taşıyor.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.