Resident Evil 7 6 Milyon, Resident Evil 5 11 Milyon Adet Sattı!

Capcom eski oyunlarına dair satış rakamlarını paylaştı.

2018’in en iyi yayıncısı olarak adından söz ettiren Capcom şu sıralar Resident Evil 2 Remake ile milyonlara ulaşmaya devam ediyor. Başarılı geliştirici ve yayıncı eski oyunları arasında yer alan Resident Evil 5 ve Resident Evil 7’ye dair de satış rakamlarını oyuncular ile paylaşma kararı aldı. Dün satış rakamları açıklandı.

2009 yılında üçüncü şahıs kamera açıları eşliğinde konsol ve bilgisayar platformunda oyunculara sunulan Resident Evil 5 lansman gününde yüksek ses getirmişti. Bu başarısını satış rakamlarına da yansıtan yapım, tüm platformlarda kutulu ve dijital olarak toplamda 11 milyon adet satmayı başardı. Günümüze kadar milyonlarca oyuncu tarafından oynanan yapım hala satışlarına kaldığı yerden devam ediyor.

2017’nin Ocak ayında karşımıza çıkan Resident Evil 7: Biohazard ise aksiyondan ziyade korku oyunu olarak karşımıza çıktı. Bir çiftlikte geçen yapımda oyuncular hayatta kalabilmek için mücadele ediyorlardı. Konsol ve bilgisayar platformu için 2017’de lansmana çıkan yapım, günümüze kadar dijital ve kutulu olarak toplamda 6 milyon adet satmayı başardı. Yayıncının en çok satan oyunlarından birisi olarak tarihe geçen Resident Evil 5 beklentiyi karşılamayı başardı.

Şu sıralar Monster Hunter: World ile de 12 milyon satış rakamlarını geride bırakan Capcom, 2018’in en iyi yayıncısı olarak da tarihe geçti.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol