Remote Play, DualShock 4 ile PS5 Oyunları Oynamanıza İzin Veriyor

Remote Play, PS5 oyunlarının diğer cihazlarda DualShock 4 ile oynanabilmesini sağlıyor.

PS5 Remote Play işlevi, DualShock 4 kullanarak PS5 oyunları oynamanıza olanak tanır.

YouTuber Kevin Kenison, Resetera aracılığıyla hem PS5 hem de Xbox Series X’te Uzaktan Oynatmanın nasıl çalıştığını detaylandıran bir video yayınladı. Doğrudan konsolda bir PS4 kontrolcüsü kullanamayacak olsanız bile. Bir tablette, akıllı telefonda veya onu destekleyen herhangi bir cihazda Uzaktan Oynatma modunu kullanarak PS5 oyunlarıyla çalışacaktır.

Kenson’un açıkladığı gibi, PS5’te Uzaktan Oynatma’yı başlatmak için Ayar Menüsüne gidip mod için seçeneği etkinleştirirsiniz. Daha sonra diğer cihazınızda Uzaktan Oynatma uygulamasını kullandığınızda, PS5’inizi algılaması gerekir. Uzaktan Oynatma’dan en iyi şekilde yararlanmak ve sorunsuz bir deneyim elde etmek için, iyi indirme ve yükleme hızlarına sahip sağlam bir WiFi bağlantısına ihtiyacınız olacağını unutmamak önemlidir.

Hem Apple hem de Android ile uyumlu olan Uzaktan Oynatma modu için kullanabileceğiniz kontrolcü aslında PS5’te oldukça sınırlıdır. Kenson’un belirttiği gibi, mod, kullandığınız cihazda yalnızca DualSense, DualShock 4 veya dokunmatik ekran kontrollerinde çalışacaktır. Normalde desteklense bile başka hiçbir kontrolcünün çalıştığı söylenmez.

Ağustos ayında Sony, PS4 çevre birimlerinin yeni nesil makinesinde nasıl çalışacağını ayrıntılarıyla anlatan bir blog yazısı yayınladı. Gönderi ilk olarak, DualShock 4 ve üçüncü taraf PS4 kontrolcülerin desteklenen PS4 oyunları için PS5’te çalışacağını, ancak yeni nesil oyunlar için çalışmayacağını ortaya koydu. Şimdilik, PS5 oyunlarını güvenilir PS4 kontrolcünüz ile oynamanın tek yolu Uzaktan Oynatma’dan geçiyor gibi görünüyor.

Sony Interactive Entertainment’ın çevre birimleri pazarlama ve lisanslamadan sorumlu kıdemli müdürü Isabelle Tomatis, DualShock 4’ün neden doğrudan PS5 oyunlarıyla uyumlu olmayacağına da bir cevap verdi: “PS5 oyunlarının yeni özelliklerden ve özelliklerden faydalanması gerektiğine inanıyoruz. DualSense kablosuz kontrolcünün özellikleri de dahil olmak üzere platforma getiriliyor. ”

Apple TV Uygulaması Kasım’da PS4 ve PS5’e Geliyor ve Artık iPhone ve iPad’de Xbox Oyunları Oynayabilirsiniz haberlerimize de göz atabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol