Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Remedy ve Tencent, Ücretsiz Bir Nişancı Oyunu Geliştiriyor

Alan Wake ve Max Payne oyunları ile bilinen Finlandiyalı Remedy Entertainment, oynaması ücretsiz bir nişancı oyunu geliştirmek için Tencent ile ortaklık yaptığını açıkladı.

Control, Max Payne ve Alan Wake gibi beğeni toplayan oyunların arkasındaki geliştirici stüdyo Remedy Entertainment, oynaması ücretsiz çevrimiçi eşli bir nişancı oyunu için Tencent ile güçlerini birleştiriyor. Game Informer’ın haberine göre kod adı Vanguard olan yapım, Fin stüdyonun IP’si olacak ve Tencent tarafından Asya’daki belirli pazarlar için yerelleştirilecek.

Çinli eğlence devi ile kurdukları ortaklık hakkında konuşan Remedy CEO’su Tero Virtala, Vanguard olarak adlandırılan oyunun Remedy’nin “Hizmet Odaklı Oyunlar” iş modelinin ilk girişimi olduğunu söyledi. Eşli çok oyunculu oyun dünyasında yeni ve heyecan verici bir şey inşa ettiklerini belirten Virtala, büyük bir beklenti yarattı.

remedy tencent

Virtala, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Bu, şirketimizin gelişimindeki bir sonraki adımı temsil ediyor. Tencent ile yapacağımız uzun vadeli ortaklık için çok heyecanlıyız. Vanguard’daki iddialı planlar için mükemmel bir uyum yakalayacağımızı düşünüyoruz. Vanguard küresel bir fırsat. Tencent, Remedy’yi uluslararası alanda destekleyebilir ve Asya ve mobil pazarlardaki operasyonlara liderlik edebilir”

Remedy ve Tencent ortaklığında geliştirilen proje, oynaması ücretsiz çevrimiçi nişancı oyunu olacak. Virtala’nın açıklamalarından yola çıkarak söz konusu oyunun konsol ve PC’nin yanında mobil platformlar için de geliştirilebileceğini söyleyebiliriz. Oyun ayrıca Epic Games tarafından geliştirilen Unreal Engine motorunu da kullanacak.

remedy tencent ortaklığı

Yakın zaman önce Alan Wake 2‘nin geliştirilme aşamasında olduğunu duyuran Finlandiyalı stüdyo, The Game Awards 2021’de fragmanını gösterdiği birinci şahıs nişancı oyunu Crossfire X‘i 10 Şubat 2022’de piyasaya sürecek. Ayrıca yakın gelecekte Control evreninde geçen yeni oyunlar da göreceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.