Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Reklamlı Disney Plus’ta ‘SharePlay’ Özelliği Olmayacak

Disney Plus'ın reklamlı abonelik katmanında, arkadaşlarınızla birlikte film veya dizi izlemenize olanak tanıyan SharePlay özelliğinin olmayabileceği ortaya çıktı.

Bu yılın başlarında The Walt Disney Company, Disney Plus hizmetinin daha ucuz, reklam destekli bir katmanını tanıtacağını duyurdu. Şirkete göre, reklamlı katman 3 dolar daha ucuz olarak 8 Aralık’ta ABD’de başlayacak. Bunun dışında olası kısıtlamalar ve kullanıcıların erişebileceği içerik türleri hakkında pek bir şey paylaşılmadı.

Yeni kanıtlar, Disney Plus’ın bütçe dostu planda GroupWatch ve SharePlay desteğini bırakabileceğini gösterdi. Steve Moser, reklam destekli katmanında GroupWatch ve SharePlay desteğinin eksikliğini yansıtan kod satırları buldu. Daha ucuz plana abone olanlar, muhtemelen bu özellikler aracılığıyla dizileri veya filmleri arkadaşlarıyla içerik izleyemeyecek.

Reklamlı Disney Plus’ta Birlikte Film İzlemek Yok

Disney Plus

Reklamsız aboneler, reklam destekli bir aboneyle izliyorlarsa kesintilerle uğraşmak zorunda kalacakları düşünüldüğünde bu karar çok da mantıksız değil. Bilinmeyenler için, yukarıda belirtilen özellikler, hepsi hizmete abone oldukları sürece, birden fazla kullanıcının içeriği birlikte izlemesine olanak tanıyan arkadaşlarınızla birlikte film izleme özellikleridir.

Netflix, reklam destekli katmanını önümüzdeki hafta belirli bölgelerde kullanıma sunacak. Şirket, bu katmanda çevrimdışı görüntüleme için indirme özelliğini engelleyecek. Ek olarak, lisans kısıtlamaları nedeniyle kullanıcılar belirli dizileri de izleyemeyecek.

Henüz kesin olarak söyleyemesek de, reklam destekli Disney Plus katmanının benzer kısıtlamalar içermesini bekleyebilirsiniz. Bu sınırlamalardan memnun olmayanlar, daha pahalı plana bağlı kalmak veya daha uygun fiyatlı tekliflerle alternatif hizmetler bulmak zorunda kalacak.

İlgili: Nihayet: Nihayet: Doctor Strange 2 Disney Plus Türkiye’ye Geliyor!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.