Red Dead Redemption 2

MMOACTION
Takip Et
9.5

Mükemmel

7.7

Kullanıcı

Red Dead Redemption 2 PC Çıkış Tarihi

Red Dead Redemption 2 PC'ye gelecek mi, ihtimaller nedir?

Red Dead Redemption 2 ne zaman PC’ye gelecek? Red Dead Redemption 2 PC çıkış tarihi herkes tarafından merak konusu olurken, Rockstar Games şimdilik sadece konsol oyuncularını memnun etti. Peki RDR 2 PC’ye gelecek mi?

Red Dead Redemption 2 PC Çıkış Tarihi

Konsolların aksine Red Dead Redemption 2’nin PC sürümü için henüz verilmiş bir çıkış tarihi yok. Hatta bunun olacağının garantisi de yok çünkü orijinal Red Dead Redemption oyunu hiçbir zaman PC’ye gelmedi ve yıllar boyunca bir ümitle beklendi.

Buna rağmen Rockstar Games’in stratejisi bu sefer değişebilir ve GTA 5’deki modeli izleyebilir. GTA 5 önce PS3 ile Xbox 360 için çıkmıştı, ardından yeni nesil konsollarla birlikte PC’ye gelmişti. Aradan bir buçuk sene geçmişti. Aynı durumun yaşanacağını düşünürsek, Red Dead Redemption 2 PC’ye 2020 Nisan ayında gelebilir.

Tabii ki şimdi nesil konsolların GTA 5 çıkışıyla kıyaslarsak bu süre daha da kısalabilir. Trevor, Michael ve Franklin’in macerası PS4 ve Xbox One’a gelmişti, ardından 5 ay sonra da PC için çıkmıştı. Yani Red Dead Redemption 2’de de bu metod izlenirse, oyun 2019 Mart ayında çıkabilir.

Dolayısıyla şimdilik elimizde iki tahmin var; 2020’nin Nisan ayı ya da 2019’un Mart ayı.

Red Dead Redemption 2 PC’ye Gelecek mi?

Resmi bilgiler ışığında konuşacak olursak, konu Red Dead Redemption 2’nin PC’ye çıkışı olunca Rockstar Games ölüm sessizliğine bürünüyor. Daha önce pek çok basın mensubu bu konuda Rockstar ile iletişime geçti fakat hiçbir yanıt alamadı.

Fakat son çıkan Red Dead Redemption 2 companion uygulaması bu konuda bazı ipuçları verdi. Uygulamanın kaynak kodlarına bakıldığında PC sürümüne dair pek çok referansa ve parametrelere denk gelindi. Aynı zamanda Oculus entegrasyonu da olması kafa karıştırdı.

Diğer yandan yorumlayacak olursak, Red Dead Redemption 2’nin PC’ye geleceğini düşünüyoruz. Rockstar Games böyle bir gelir kapısını muhtemelen göz ardı etmeyecektir. GTA 5’in PC çıkışı beklentilerin üstünde olmuştu ve yüksek satış rakamlarına erişti. Özellikle GTA Online’ın yakaladığı büyük başarı, firmanın Red Dead Redemption 2’yi de PC’de değerlendirmesini sağlayacaktır.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>