Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Realme GT5 Pro’ya Avuç İçi ile Kilit Açma Geldi!

Realme GT5 Pro telefon, avucunuzu okuyarak kilit açma özelliğiyle gelecek. Ayrıca çeşitli el hareketleriyle telefonu kontrol edebileceksiniz.

Realme GT5 Pro avuç içi kilit açma ve el hareketleriyle telefonu kontrol etme özelliğiyle gelecek. LG hala telefon ürettiği dönemlerde G8 ThinQ isimli modelinde bu tarz bir teknoloji denemişti ancak çok ilkeldi. Bu teknolojiyi bir adım ileriye taşıyarak günümüze getiren Realme, görünüşte pratik el hareketleri desteğiyle benzer bir özelliği yeni telefonu GT5 Pro’ya getirecek.

GT5 Pro, uçuş süresi kamerası ve kızılötesi ışık kullanmak yerine avuç içi izinizi algılamak için 32 MP öz çekim kamerasını kullanacak. Avuç içinizi telefona tuttuğunuz anda telefon uyanacak. Şirket, kısmen 10.000’den fazla model kullanan makine öğrenimi sayesinde avuç içi kilidinin yüz tanımadan daha hızlı olduğunu söyledi.

İşte Realme GT5 Pro’nun Yeni Özellikleri

Realme GT5 Pro'ya Avuç İçi ile Kilit Açma Geldi!

Hatta şirket, bu güvenlik özelliğinin 10 milyondan fazla saldırı içeren bir sızma testini geçtiğini de iddia etti. Yine de, ekranın altındaki parmak izi okuyucusu hâlen telefonda yer almaya devam edecek ve avuç içi kilidinin açılması yalnızca ekstra bir seçenek olarak kalacak. Bu özelliğin, parmak izinizin okunmasını engelleyen durumlarda çok faydalı olacağını söyleyebiliriz.

LG gibi Realme GT5 Pro da çeşitli el hareketlerini destekleyecek. Bir sıkıştırma hareketi, son uygulamalar listesinde geçiş yapacak ve son uygulamalara göz atmak için hafifçe sola veya sağa kaydırmak yeterli olacak. İşaret parmağınızı basılı tutmak imleç kontrolünü değiştirecek ve bir noktanın üzerine gelmek bir tıklamayı tetikleyecek.

Üç parmakla yapılan avuç içi hareketi ekran görüntüsünü alacak. Avucunuzu çevirdiğinizde ana ekrana geri döneceksiniz. Baş parmağınızı sola doğrultmak “geri” eylemine geçiş yapacak. Son olarak avucunuzu ekrana doğru hareket ettirdiğinizde ekran kapanacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.