Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Realme En Hızlı Büyüyen 5G Akıllı Telefon Markası Oldu

Son zamanlarda akıllı telefon denildiğinde akla ilk gelen markalardan olan Realme, 5G destekli akıllı telefon satışında liderlik koltuğuna oturdu.

2021 yılının sonlarına gelirken yeni bir rapor, 5G Android akıllı telefon pazarı hakkında ilginç veriler ortaya çıktı. Realme, son zamanlarda büyük bir büyüme kaydetti ve pazardaki en hızlı büyüyen marka olma tacını aldı.

Counterpoint Research raporuna göre, Çinli akıllı telefon markası bu yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 831 gibi büyük bir büyüme kaydetti. Büyük sıçrama, Hindistan, Çin ve Avrupa gibi bölgelerdeki performansı sayesinde oldu. Counterpoint‘e göre; şirketin 5G akıllı telefon satışlarının yıllık yüzde 831 artarak, küresel bazda yüzde 121 oranından çok daha yüksek olan pazara ayak uydurup hatta onların yaklaşık 8 katına çıktı.

Realme Yüzde 831 Büyüdü!

Realme

Counterpoint Kıdemli Direktörü Varun Mishra, “Güçlü çok kanallı stratejisi ve fiyat bantlarında geniş bir 5G portföyü ile realme’nin en hızlı büyümesine yardımcı olduğunu” belirtti. Benzer şekilde, akıllı telefon üreticisinin CEO’su ve Kurucusu Sky Li, “Amacımız, dünya çapında en az 100 milyon gencin, merkezinde 5G destekli akıllı telefonlar ile 5G teknolojisinin getirdiği avantajlardan yararlanmasına yardımcı olmak” dedi.

Şu an itibariyle şirket aynı zamanda dünyanın en büyük beşinci Android akıllı telefon üreticisi. Başka bir deyişle, Realme’nin genel büyümesi, 5G teknolojisine güçlü bir şekilde odaklanmasına da bağlanabilir. Şirket, 5G akıllı telefonların araştırma ve geliştirmesine büyük yatırım yaparken, aynı zamanda ürün yelpazesini de çeşitlendirmeye çalışıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.