Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Razer, Yayıncılar İçin Kulak İçi Monitör Tanıttı!

Razer'ın ilk kulak içi monitörü oyuncular ve yayıncılar için üretildi.

Kulak içi monitörler (IEM’ler) normalde dış dünyayı engellemek isteyen müzisyenleri ve ses mühendislerini hedefliyor ancak Razer, bu kitleyi genişletebileceğini düşündü. İlk kulak içi monitörü Moray‘ı oyuncular ve “maraton yayıncıları” göz önünde bulundurarak tanıttı. Şirket, kablolu, THX sertifikalı çift sürücülü kulaklıklarının -36dB’ye kadar pasif gürültü azaltma ile net tiz ve derin bas sağladığını belirtti.

Bununla birlikte, konfor da aynı derecede odak noktası; ergonomik tasarım ve örgülü kabloların saatlerce yerinde kalması amaçlandı. Razer, dikkat dağıtıcı unsurları minimumda tutarken tüm gün oyun oynayabileceğinizi veya yayın yapabileceğinizi öne sürdü. Buna göre, uyumu optimize etmek için üç farklı kulak ucu çeşidi (her biri üç farklı boyutta) mevcut.

Razer Moray Satışa Sunuldu

Razer, Yayıncılar İçin Kulak İçi Monitör Tanıttı!

Moray şu anda Razer ve satıcılar aracılığıyla 130 Dolar karşılığında edinilebiliyor ancak Türkiye satışları henüz başlamadı. Bu fiyata, Audio Technica, Sennheiser veya Shure gibi üst düzey IEM’lerle rekabet etmesi bekleniyor. Birçoğunun kulak başına üç veya daha fazla sürücüsü bulunuyor ve bazılarında özel kablosuz kitler, ayrılabilir kablolar veya diğer lüksler bulunuyor.

Bunu konserler veya albüm prodüksiyonu için kullanmak istemezsiniz. Dahili mikrofon da yok, bu nedenle yayın için kendi özel mikrofonunuza ihtiyacınız olacak. Ancak, asıl mesele bu değil. Kulak içi monitörlerin doğası gereği, geleneksel kulaklıklar gibi başınıza ağırlık yapmaz veya kulaklarınızı örtmez ve tipik kulaklıklarınızdan daha güvenilir bir şekilde sağlamdır. Molaları ve diğer kesintileri en aza indirmeye kararlıysanız, bu işinizi görebilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.