Ray Tracing Benchmark Aracı 3DMark Port Royal Seneye Çıkıyor

İlk ray tracing benchmark aracı çıkıyor.

UL Benchmark bir doğrulama yaptı ve real-time ray tracing (gerçek zamanlı ışın izleme) benchmark aracı 3DMark Port Royal’ın 8 Ocak 2019 tarihinde çıkış yapacağını açıkladı. Bu duyuruyu kutlamak amacıyla geliştirici ekip tarafından yeni bir video da yayınlandı ve baştan sona 3DMark Port Royal’ın demo özellikleri tanıtıldı.

3DMark Port Royal, dünyanın ilk oyuncular için hazırlanmış real-time ray tracing benchmark aracı olma özelliğini taşıyor. Port Royal’i kullanarak oyunların gerçek zamanlı ışın izleme performanslarını test edebilecek ve birbirleriyle kıyaslayabileceksiniz. Aynı zamanda Microsoft DirectX Raytracing desteği olan her ekran kartında kullanılabilecek.

UL Benchmark’a göre bu benchmark aracı sadece 3D Mark Advanced Edition ve 3DMark Professional Edition’a gelecek. Port Royal’i 3DMark Basic Edition ya da 3DMark Steam demosuyla kullanmak ise mümkün olmayacak.

Port Royal’de DirectX Raytracing kullanılıyor ve böylece geleneksel render teknikleriyle ulaşılamayan yansımalar, gölgeler ve diğer efektler ortaya çıkarılıyor. Ayrıca söylenenlere göre 3DMark Port Royal sayesinde gerçekçi görüntülere ulaşılacak ve ray tracing ile çıkış yapacak yeni oyunlardan örnekler sağlanacak.

İyi seyirler!

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol