Ratropolis İnceleme

Ratropolis'te Cassel Games, büyüleyici bir strateji karışımı oluşturmak için kart yapımını şehir kurma ve savunma ile başarılı bir şekilde entegre ediyor.

blank

Bir zamanlar fiziksel masa üstüne düşürülen deste oluşturma türü, son yıllarda bağımsız PC sahnesinde inanılmaz bir büyüme gördü. Şimdi, yetenekli geliştiriciler geleneksel güverte inşa mekaniğini diğer türlerle karıştırıyor, eziyor ve birleştiriyor. Ratropolis‘te Cassel Games, büyüleyici bir strateji karışımı oluşturmak için kart yapımını şehir kurma ve savunma ile başarılı bir şekilde entegre ediyor. Ortaya çıkan karışım, kemirgenler, robotlar ve dev ördeklerden oluşan tatmin edici bir parti ve tekrar tekrar oyuna geri dönmenizi sağlıyor. Sevimli fareler ve makinelerden oluşan ordunuz, Ratropolis‘in ihtişamını geri getirmeli! Evet, fareler için bir şehir gibi.

Ratropolis’teki Amacımız Nedir?

Amaç basit: Bir şehir inşa ederken 30 saldırı dalgasından sağ çıkmalısınız. Bu amaçla, her çalıştırmada hangi kartların mevcut olduğunu belirleyen bir ana kumanda faresi seçersiniz. Her farenin kullanması gereken çeşitli stratejileri var ve askeri odaklı general ve para yüklü tüccar gibi temel ekipmanlarla başlarken, daha sonra bilim adamı, şaman ve deniz subayı gibi kilidi açılabilir karakterler birçok zamanlama düşüncesi ve daha gelişmiş zaaflar ekliyor.

Yeni doğan Ratropolis‘i iki farklı şeritten savunduğunuzda, her tur basit ve taze başlıyor. Destenize kart eklemeye başladığınızda, ekonomi artışları, birlikler ve binalar arasında geçiş yapıyorsunuz. Her sınıf farklı şekilde oynuyor ve benzersiz komutan mekaniği, deneyimi canlı tutuyor. Örneğin, tüccarın askeri birimleri oldukça güçlüdür – ancak ödeme yapıldıktan sonra çok uzun süre orada kalırlar. Bilim adamı birlikleri biçimlendirip mutasyona uğratabilir ve şamanlar düşmüş birimlerin ruhlarını toplar. Eylem gerçek zamanlı olarak gerçekleşir, ancak satın almak için kartlara baktığınızda saldırı durur. Tüm kartlarınızı oynamak, yeni bir el çekmek veya desteniz ile oynamaya devam etmek eğlenceli ve çılgınca bir akıl oyunudur. Kendi özel kartları ve yeteneklerine sahip farklı arketiplere sahip olmanın yanı sıra, çöller, kıyılar ve ormanlar gibi her biri kendi güçleri ve düşman türleri olan çoklu biyomlarda da oynayabilirsiniz.

blank

Bolca Rastgele Olay Sizleri Bekliyor

Kartlar arasında geçiş yapmak, destenizdeki daha zayıf seçenekleri atmak ve kaynakları istiflemek, sizi genellikle zor seçimler yapmaya zorlayan rastgele olaylarla kesintiye uğrar. Birim başlığınızın bir kısmını mı yoksa tüm altınınızı bir fare ayaklanmasına mı feda edeceksiniz? Bu rastgele olaylar, büyük etkiye sahip olabilecek seçenekler sunar. Bir seferde, tüm düşman kuvvetlerini tek bir saldırı şeridine yönlendiren özel bir olay yaşadım, bu da onu iki cephede savaşmaktan çok daha kolay bir savunma çabası haline getirdi. Kartlar, yapılar, yetenekler, biyomlar ve kahraman seçimlerindeki çeşitlilikle birleştiğinde, oyundaki rastgele ögeler, bazı barikat atlayan korsanlar tarafından parçalansanız bile, hepsi adil hissettiren birçok farklı deneyime sahip olmanızı sağlamak için sıkı bir şekilde ayarlanmış hissettiriyor.

Her turdan sonra, ek stratejilere dalmanıza ve yeni şeyler denemenize olanak tanıyan yeni kartların ve danışmanların (esasen size yardımcı olmak için bir tur sırasında keşfedilebilecek güçlendirmeler) kilidini açan puanlar alırsınız. Büyü yapmaya veya sadece tonlarca savunma yapısı inşa etmeye odaklanan bir koşuyu denemek ister misiniz? Kilitler size yardımcı olur ve en sevdiğiniz dersleri oynamaya devam etmeniz, konfor alanınızın dışını başkalarıyla birlikte keşfetmeniz, dalgadan sonra oyunun içinde ilerlemenize yardımcı olur. Standart modda ustalaştıktan sonra, artan kirlilik derecelerini keşfetmeye başlayabilir, daha zorlu düşmanlar ve oyun alanınızı kısıtlamak gibi diğer tuhaflıklar ekleyen zorluk seviyelerini artırabilirsiniz. Temel taktiklerde ustalaştıktan sonra tekrarlamaya başlasam da, ilk birkaç zaferimden saatler sonra, tekrar tekrar ilerlemek için harika zaman geçirdim.

blank

Sonuç:

Ratropolis, siz ateşli fareler arkadaşlarınıza saatlerce dökülürken saatin kaybolduğu o ruhani “bir oyun daha” kalitesine sahip. Havalı bir alev tankını veya yumurtadan çıkmış dev bir ördek lordu kaybettiğinizde, bu biraz üzücü, ama hemen köşede her zaman başka bir oyun var. Güverte inşa dalgasından daha fazla simya kreasyonu ortaya çıktıkça, Ratropolis birden fazla beyin yıkıcı türün sevenler için çok sayıda ilginç ve şık eğlence sunuyor.

Kemirgenlerle dolu bir şehir inşa ederken hayatta kalın ve gelişin. Tarz sahibi ve bazen sevimli olan çizgi film fareleri, köyü dolaşırken ve tehditlerle savaşırken izlemek eğlenceli. Temel mekaniği kavramak kolay, ancak oyunu öğrenirken kaybederseniz cesaretiniz kırılmasın. Yeniden oynanabilirlik oldukça yüksek. Eğer türü seviyorsanız kaçırmayın.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol