Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Rakip Konsollara Gelecek İlk Xbox Özel Oyunları Belli Oldu

Xbox sınırları dışına çıkacak ilk oyunların Hi-Fi Rush ve Pentiment olması bekleniyor.

Konsol satışlarının düşmesi ve Game Pass’in hedeflendiği sayıda aboneye ulaşmaması gibi nedenlerle üçüncü taraf oyun yayıncısına evrilmeye hazırlanan Xbox, kendi platformuna özel geliştirilen birçok oyunu PlayStation ve Nintendo Switch gibi rakip konsollara getirmeyi planlıyor. Starfield ve Indiana Jones dahil elindeki asetleri mümkün olduğu kadar çok platforma sunmak isteyen şirket, rakipleriyle arasındaki sınırları kaldırmaya karar vermiş gibi görünüyor.

The Verge‘ün Xbox’a yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre Microsoft, PlayStation 5 ve Nintendo Switch için belirli sayıda Xbox oyunu yayımlamaya hazırlanıyor. Rakip platformlara getirmeyi planladığı ilk oyunların, sırasıyla Şubat 2023 ve Kasım 2022’de piyasaya sürülen Hi-Fi Rush ve Pentiment olduğu bildirildi. Şirketin ayrıca Sea of Thieves‘i bu yıl Xbox dışında yayımlamayı planladığı ve diğer birinci parti oyunların da değerlendirilmekte olduğu iddia ediliyor.

Hi-Fi Rush ve Pentiment, Rakip Konsollara Geliyor

xbox oyunları rakip konsollar

Xbox oyunlarının PlayStation’da yayımlanacağına dair haberler karşısında sessizliğini bozan Microsoft Gaming CEO’su ve Xbox’ın lideri Phill Spencer, şirketin gelecek vizyonu ile ilgili kapsamlı bir açıklama yapacağını söylemişti. Spencer, “Önümüzdeki hafta Xbox’ın geleceğine yönelik vizyonumuz hakkında sizlerle daha fazla ayrıntı paylaşmayı dört gözle beklediğimiz bir iş güncelleme etkinliği planlıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Xbox’ın münhasırlık yaklaşımındaki paradigma değişiminin perde arkasını bu açıklama ile öğreneceğiz. Spencer, Sarah Bond ve Matt Booty’den Xbox’ın iş planı hakkında güncellemeleri dinleyeceğimiz resmi Xbox Podcast’inin özel bölümü, 15 Şubat Perşembe TSİ 23:00‘da Xbox’ın YouTube kanalında ve podcast platformlarında olacak. Muhtemelen burada ilk hangi oyunların rakip konsollara geleceği de açıklanacaktır.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.