Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Takip Et
6.3

Kullanıcı

Rainbow Six Siege Hakaret Eden Oyuncuları Anında Uzaklaştırrıyor

Oyunu toksik oyunculardan arındırmak ve güzel bir topluluk yaratmayı hedefleyen Ubisoft, kötü söz kullanan oyunculara karşı yeni bir önlem aldı.

Ubisoft’un Rainbow Six Siege ekibi, Mart 2018’den bu yana hakaretlere ve küfürlü dil kullanımına karşı çalışmalarını sürdürüyor. Görünüşe göre, artık kuralları daha da sıkılaştırdılar. Reddit’te bazı kullanıcılar, oyun için küfürlü dil kullandıktan sonra anında yarım saat veya iki saat boyunca sohbetten engellendiklerini gösteren paylaşımlarda bulundular.

Şimdilik hangi kelimelerin bu engellere neden olduğu tam olarak bilinmese de; genel olarak ırkçı söylemler, kadın düşmanı söylemler ve homofobik söylemlerde bulunan oyuncular sohbetten bir süreliğine engellendiler.

Reddit kullanıcısı olan u/enforcerdestroyer, bir yasaklama aldıktan sonra bunun ekran görüntüsünü Reddit’te paylaştı. Ekran görüntüsünde, kötü dil kullandığı için bir süreliğine yasaklandığını ve yirmi yedi dakika sonra yasağının açılacağını belirten bir geri sayacı görebiliyoruz. Enforcerdestroyer, sistemi test etmek için homofobik bir söylemde bulunduktan sonra engellendiğini belirtti.

Mart 2018’de Rainbow Six Siege Topluluk Yöneticisi Craig Robinson, hakaret eden ve kötü dil kullanan oyunculara karşı bir önlem alınacağını belirtmişti. Rainbow Six Siege ekibi, öncesinde iki gün ve on beş gün yasaklama, ardından kalıcı yasaklama getirilmesi gerektiğini düşünüyordu. Ancak bu yasaklamaları biraz daha hafifleterek, ilk yasaklamada yarım saat, ikinci ve üçüncü yasaklamada ise iki saat boyunca engelleme kararı aldılar. Eğer oyuncu bu üç yasaklamadan sonra tekrar yasaklama alırsa, Rainbow Six Siege’in destek ekibi profili incelemeye alacak ve kalıcı yasaklamanın yapılıp yapılmayacağını inceleyecek.

Henüz ne yazık ki sesli iletişim için bir yasaklama söz konusu değil. Dolayısıyla bu sistem sadece yazılı sohbette geçerli.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>