Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Rainbow Six Mobile 17 Milyon Ön Kayıta Ulaştı

Tom Clancy's Rainbow Six Mobile piyasaya çıkmadan önce gösterilen ilgi bir hayli yüksek oldu.

Ubisoft, Tom Clancy’s Rainbow Six Mobile‘ın dünya çapındaki lansmanına yoğun bir şekilde hazırlanıyor. Yayıncı, 17 milyondan fazla kişinin yalnızca Android‘de oyuna ön kayıt yaptırmış olmasıyla övündü. Bu kayıtlar arasında iOS kullanıcılarının yer almadığının altını çizelim. Şu anda oyun yalnızca Kanada ve Meksika’da mevcut ancak yeni sürüm aşamalarında yakın zamanda daha fazla ülkede piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Ubisoft, Rainbow Six Mobile’ı “ilk AAA mobil oyunu” olarak tanımlıuot. Oyun, Winnipeg, Bükreş, Kiev, Şangay ve diğer birçok şehirdeki stüdyoların sağladığı ek destekle birlikte Ubisoft Montreal’den deneyimli bir ekip tarafından yönetiliyor. Oyunun ana oyun modu 5’e 5 PvP maçları olacak ve oyun, PC ve konsollarda mevcut olan ana sürümün birçok özelliğini içerisinde barındırıyor.

Rainbow Six Mobile Yakında Çıkış Yapacak

Rainbow Six Mobile

PC ve konsol sürümünde maçlar uzun sürerken, mobil sürümdeki maçlar yalnızca 8 ila 12 dakika sürecek. Mobil sürümün en büyük farkı bu olacak. Oyunda saldırı tarafında olanlar drone aracılığıyla düşmanları hakkında istihbarat elde etmek zorunda kalırken, savunma ekibindekiler ise casus kameralar ve tuzaklar kullanarak istihbaratlarının güvende olduğundan emin olmaya çalışacak.

Birinci şahıs nişancı oyunları, mobil pazardaki en popüler ve karlı oyun türlerinden biridir, dolayısıyla Ubisoft’un bu pastadan kendi payını almak istemesi şaşırtıcı değil. Ancak bunu başarmak hiç de kolay olmayacak çünkü Tom Clancy’s Rainbow Six Mobile, bugüne kadar sırasıyla 10 milyar dolar ve 3 milyar dolar gelir elde eden PUBG Mobile veya Call of Duty: Mobile gibi güçlü güçlerle karşı karşıya gelecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.