Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Quest Pro’nun Rakibi ‘HTC Vive XR Elite’ Tanıtıldı

HTC Vive XR Elite AR ve VR melezi başlığının özellikleri belli oldu. Cihazın lansman fiyatı da açıklandı.

HTC, Vive serisinden yeni bir karma gerçeklik başlığı duyurdu. HTC Vive XR Elite, yüksek bir fiyat etiketiyle ön siparişe açıldı. Şirketin yeni başlığının fiyatı 1000 dolardan fazla olacak ve Meta’nın Quest serisi başlıkları ve Apple’ın şu anda üzerinde, çalıştığı yakında çıkacak olan karma gerçeklik başlığıyla rekabet edecek şekilde üretildi.

Yeni XR Elite, HTC’nin önceki nesil VR başlıklarında sunduğu birçok oyunu ve yazılımı destekleyecek. Ayrıca, bu cihaz karma gerçeklik deneyimi ile tam renkli video geçişine de izin verecek. Başka bir deyişle, Vive XR Elite sadece oyun oynamak için değil, aynı zamanda nispeten daha hafif bir pakette pasif medya ve üretkenlik aracı için tasarlandı.

HTC Vive XR Elite Özellikleri ve Fiyatı

HTC Vive XR Elite

En son Vive VR başlığının ağırlığı sadece 625 gram olacak, bu da onu Meta Quest 2’den daha ağır, ancak 722 gram olan Quest Pro’dan biraz daha hafif yapacak. Başlık, gelişmiş durumsal farkındalık için renkli kameralar ve bir derinlik sensörü ile karma gerçeklik işlevine sahip olacak. Meta, başlangıçta bunu Quest Pro’da da sunmayı planlamıştı.

HTC Vive XR Elite, göz başına 2K çözünürlük, 110 derecelik diyagonal görüş alanı, 90 Hz yenileme hızı, 12 GB RAM, 128 GB dahili depolama ve Qualcomm Snapdragon XR2 işlemciye sahip olacak. Bu arada, başlığı daha da hafif yapan bir “gözlük modu” da cihazda yer alacak. Bu, temel olarak kayışı ve pili çıkarmanıza ve bunları, ağırlığı yaklaşık 240 gram azaltan, kulaklarınızın üzerinde duran bir çift plastik parça ile değiştirmenize olanak tanıyacak.

Yeni başlığın fiyatı 1.099 dolar olacak ve başlık, bir pil ve iki hareket kontrol cihazı ile kutudan çıkacak ve cihazın sevkiyatı Şubat 2023‘ün sonunda başlayacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.