Qualcomm Yeni Amiral Gemisi İşlemcisi Snapdragon 888’i Duyurdu

Qualcomm'ın 2021 yılında amiral gemi modellerinde kullanılacak olan yeni amiral gemisi işlemcisi Qualcomm Snapdragon 888 tanıtıldı.

İşlemci üreticisi Qualcomm’un merakla beklenen yeni işlemcisi Snapdragon 888 resmen tanıtıldı. 

blank

Qualcomm gerçekleştirdiği etkinlikte yeni amiral gemisi işlemcisi olan Snapdragon 888’i duyurdu. Snapdragon 865 işlemcisine göre ciddi iyileştirmeler ile birlikte gelen işlemcinin henüz tam detayları açıklanmamış olsa da işlemcinin bazı önemli özellikleri paylaşıldı. 

Dahili 5G modem ( Snapdragon X60 5G ) ile birlikte gelecek olan işlemci bu özelliği ile dikkat çekiyor. Bilindiği üzere Snapdragon 865 işlemcisinde 5G desteği için ayrıca bir modem desteği sunuluyordu. 5 nm üretim sürecinden çıkan işlemci yeni nesil Adreno GPU’su ile birlikte 144 fps mobil oyunculuğu hedefliyor. 

Yazılımla güncellenebilecek olan yeni GPU ayrıca kamera tarafında da önemli iyileştirmelerle birlikte geliyor. Qualcomm tarafından geliştirilen Spectra ISP desteğine sahip olan yeni işlemci, eski nesle göre yüzde 35 oranında daha hızlı çalışıyor. 12 megapiksel çözünürlüğünde saniyede 120 fotoğraf çekebilen işlemci, bağlantı yönünde 5G desteğinin yanında Wi-Fi 6W ve Bluetooth 5.2 desteğine sahip. 

Yapay zeka tarafında 6. Jenerasyon Hexagon temelli bir yapay zeka istemcisi ile birlikte gelen işlemci, performans ve enerji tasarrufu konusunda başarılı sonuçlar sunuyor. İşlemcinin diğer özellikleri yarın gerçekleştirilecek olan etkinlikte aktarılacak. 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol