PlayerUnknown’s Battlegrounds

MMOFPS
Takip Et
9.4

Mükemmel

7.2

Kullanıcı


PUBG Performans Rehberi: Nasıl FPS Arttırılır?

PUBG'de düşük FPS alıyorsanız bu grafik ayarlarını deneyin.

Herkesin bildiği üzere PUBG gerçekten de kötü optimizasyona sahip bir oyun. İster ana platform PC’de, ister Xbox One’da oyunun performansı pek iyi değil. Zaman içinde iyileştirmeler yapılsa da, bunlar yeterli olmadı ve PUBG hala sorunlara sahip.

Her ne kadar optimizasyon problemleri olsa da, yine de bazı önlemler alarak PUBG’de FPS arttırma işlemi yapabilirsiniz. Peki PUBG’de FPS nasıl artar?

PUBG En Yüksek FPS Alma Ayarları

Aşağıda verdiğimiz ayarlar PUBG’de en iyi performansı almanızı sağlayacaktır. Eğer optimizasyon yüzünden sıkıntı çekiyorsanız, denemenizi şiddetle tavsiye ederiz:

  • Screen Scale: 100-103

  • Anti-Aliasing: High

  • Post-Processing: Very Low

  • Shadows: Very Low

  • Textures: High

  • Effects: Very Low

  • Foliage: Very Low

  • View Distance: Very Low

  • V-Sync: Off

  • Motion Blur: Off

Özellikle Post-Processing, Shadow, Effects ve Foliage ayarları çoğunlukla gereksiz kaçıyorlar. Bu yüzden de Very Low’a almak ciddi ölçüde FPS artıracaktır.

View Distance yani görüş mesafesini neden Very Low’a aldığımızı merak ediyor olabilirsiniz. Aslında bunu High ya da üstüne almak size pek bir avantaj kazandırmıyor. Bu ayar sadece uzaklığa göre detayı belirliyor. Yani diğer oyuncular ne kadar uzak olursa olsunlar, Ultra ya da Very Low’da da gözükecekler. Sadece detayları azalacaktır.

Anti-Aliasing bildiğiniz gibi kaplamalarda kenar yumuşatma sağlıyor. High ya da üstüne almak her şeyin daha berrak gözükmesini sağlar. Eğer çok fazla performans sıkıntısı yaşıyorsanız, biraz daha kare hızı arttırmak için Medium’a çekebilirsiniz fakat grafikler epey bozulur.

Textures yani kaplamalar PC’nizin gücüyle ilgili fakat High ya da Medium altına alınca PUBG gerçekten de kötü gözüken bir oyun.

V-Sync ise kare oranınızın monitör yenileme hızınızla eşleşmesini sağlıyor ve ekranda yırtılmaların önüne geçiyor. Fakat bu yırtılmalar sadece kare oranı monitör yenileme hızını geçince ortaya çıktığı için pek de gereği yok. Üstelik V-Sync yani dikey eşleştirme ciddi ölçüde performansı etkiliyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol