Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PUBG Mobile’dan 100 Milyon Dolarlık Yatırım

PUBG Mobile, 100 milyon dolarlık devasa bir yatırımla hayata geçecek olan yaratıcı destek ekosistemi için yeni yarışmalar, sistemler ve yatırım planlarını içeren kapsamlı bir yol haritası açıkladı.

Dünyanın en popüler oyunlarından PUBG Mobile, yeni yatırım programı Wonder Creators Network‘ü duyurdu. Son iki yılda yaratıcı ödül programına 200 bin dolarlık yatırım yapan battle royale klasiği, bu meblağı çok daha yukarı taşıma kararı aldı. Önümüzdeki üç yıl boyunca, PUBG Mobile’ın yaratıcılara ve içeriklerine olan bağlılığını gösteren çeşitli yarışmalar, fırsatlar ve teşvikler aracılığıyla oyunun “birlikte oluşturma” ekosistemini desteklemek için yaklaşık 100 milyon dolarlık bir yatırım yapılacak.

PUBG Mobile’ın yaratıcı odaklı ekosistemi, oyuncuların kendi haritalarını ve oyun modlarını tasarlamalarına olanak tanıyan Ptopia Tasarım Projesi’nden (PDP) yakın zamanda başlatılan World of Wonder (WOW) moduna kadar büyümeye devam etti. Bu yıl hem WOW hem de PDP içerik oluşturucuları için yarışmalarla toplam 750 bin dolarlık bir ödül havuzu sunulması planlanıyor. Ayrıca 2024 yılında, on milyonlarca dolar değerinde bir teşvik planının daha başlatılması planlanıyor.

PUBG Mobile Tasarımcı Programı’nı Büyütüyor

PUBG Mobile World of Wonder modunda, her yeni sürüm güncellemesiyle birlikte 50 bin dolar ödül havuzu ve çok sayıda oyun içi ödül içeren en az bir temalı yarışma başlatılacak. Oyun içi ödüllere ve uzun vadeli arayışlara, şu anda mevcut olan yeni “Harika Bir Yolculuk” yaratıcı büyüme sistemi aracılığıyla da erişilebilir. World of Wonder yaratıcıları harita oluşturarak ve haritalarının oynanması ve beğenilmesiyle deneyim puanları kazanabilirler. Yaratıcı seviyelerinde yükselen oyuncular, avatar çerçeveleri, özel başarılar ve daha fazlasının kilidini açarak usta yaratıcılar kademesine yükselebilirler.

pubg mobile 100 milyon dolar

Yakında yayımlanacak 2.8 güncellemesinde yer alacak olan yepyeni bir oyun içi içerik oluşturucu etkinliği, “Harikalar Turnuvası” yaratıcılara titizlikle hazırladıkları tematik haritalar aracılığıyla hünerlerini gösterme fırsatı verecek. Oyuncular favori ve en yaratıcı haritalar için oy kullanabilecek ve içerik oluşturucular bin dolara kadar nakit para ödülü için yarışacak. En iyi 200 içerik oluşturucu 50 bin dolar değerinde nakit ödül havuzunu paylaşırken, en iyi 5 bin içerik oluşturucu 10 bin dolar değerinde Sandık Kuponlarını paylaşacak.

PUBG Mobile, son iki yılda Ptopia Tasarım Projesi’ne 400 binin üzerinde başvuru alarak yetenekli bir içerik oluşturucu grubu oluşturdu. Oyuncular tarafından tasarlanan elli eşya oyuna dahil edildi ve ilk ultimate-level implants Temmuz 2023’te yayınlandı. Ptopia Tasarım Projesi’nin yıl ortası kapsamlı tasarım yarışması şu anda başvurulara açıkken, 5. Küresel Tasarım Yarışması ve ilk espor ortak tasarım yarışması yıl bitmeden başlatılacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.