Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

PUBG Mobile Milli Takımı Dünya İkincisi Oldu

Romanya’da düzenlenen 15. Dünya Espor Şampiyonası’nda mücadele eden PUBG Mobile Milli Takımımız, dünya ikinciliği madalyasını kazandı.

6 kıtadan 111 ülkenin katılım sağladığı 15. Dünya Espor Şampiyonası, farklı oyun kategorilerinde oynanan müsabakalar sonucunda tamamlandı. Tekken7, Efootball, PUBG Mobile, MLBB’de (Mobile Legends: Bang Bang) CS:GO ve Dota 2 oyunlarında Romanya’da madalya mücadelelerine çıkan milli takımlarımız, PUBG Mobile ile dünya ikinciliğini kazandı.

Berkin Çetin, Mehmet Akif Kastal, Zekeriya Taha Ünlü, Faruk Hamsici ve Furkan Şentürk’ten oluşan ay yıldızlı takımımız, çıktığı 18 mücadele sonunda topladığı 173 puanla dünya ikincisi unvanını aldı. PUBG Mobile kategorisinde Kırgızistan birinci, turnuvanın ev sahibi Romanya da üçüncülük derecesini elde etti.

Espor Şampiyonası’na Romanya Ev Sahipliği Yaptı

PUBG Mobile Milli Takımı

Şampiyona sonrası milli takımlarımızın performansı hakkında değerlendirmelerde bulunan Türkiye Espor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir, “Rekor bir katılımın sağlandığı 15. Dünya Espor Şampiyonası’nda, PUBG Mobile ve MLBB takımlarımız Avrupa elemelerinde kota mücadeleleri sonucunda şampiyonaya katılma hakkı elde ederken, eFootball ve Tekken takımlarımız da şampiyona doğrudan katıldı” dedi.

Uzun bir hazırlık maratonundan geçtiklerini vurgulayan Özdemir, “PUBG Mobile takımımız dünya ikinciliği madalyasını kazandı. Turnuvada mücadele eden tüm sporcularımıza tebriklerimizi iletiyoruz. Türkiye Espor Federasyonu olarak, espor alanında dünyanın en iyi ülkesi olma yolunda ilerliyoruz. Önümüzdeki yıl tüm oyunlarda zirveyi hedefleyen bir takım olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Espor kullanıcılarını birer oyuncu olarak değil, sporcu olarak görüyor ve federasyon olarak desteklerimizi sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.