Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PUBG Mobile Liyakat Nasıl Yükseltilir? Kurallar Neler? (2023)

PUBG Mobile'da sandığınızdan çok daha önemli olan 'Liyakat Sistemi' hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatıyoruz.

PUBG Mobile liyakat nasıl yükseltilir? Bu sistemin kuralları nasıl işliyor? Aklınızdaki tüm soru işaretlerini gidereceğiz. Son zamanlarda aimbot ve hile kullanımı vakalarının artmasıyla birlikte Tencent, oyunda hile yapmayı önlemek için yeni bir stratejiye geçiş yaptı. Hiçbir kuralı ihlal etmeyen oyuncuların içini rahatlatan bu sistemin detaylarına inelim.

Öncelikle, her oyuncunun oyuna 100 Liyakat puanı ile başladığını belirtelim. Oyun içerisinde olumsuz olarak sergilediğiniz her davranış sonucunda liyakat puanı kaybedersiniz. Puan belirli bir seviyenin altına düşerse, artık bazı çok oyunculu modlara giriş yapamazsınız. Tam tersi, olumlu davranışlarınız ile de bu puanı artırabiliyorsunuz. Peki, PUBG Mobile liyakat puanı nasıl yükseltilir?

100 Liyakat seviyesindeyken günlük BP sınırı 200 artar ve maçlardan ek 5 Mücadele Puanı kazanırsınız. Kendi takım arkadaşlarınızı öldürdüğünüzde her seferinde 30 puan kaybedersiniz. Çok oyunculu modlara erişmek için 60 puandan yüksek liyakatiniz olması gerek. PUBG Mobile liyakat kazanma ise sanıldığı kadar zor değil. Gelin, detaylara inelim.

PUBG Mobile Liyakat Nedir?

PUBG Mobile Liyakat Nasıl Yükseltilir? Kurallar Neler? (2023)

PUBG Mobile liyakat nasıl yükseltilir yöntemlerine geçmeden önce, nedir bu sistem ona bir bakalım. Oyunculara daha adil bir oyun ortamı sağlamak için oyuna dahil edilen PUBG Mobile Liyakat Sistemi, oyunun önemli bir parçası oldu. PUBG Mobile de liyakat puanı nasıl yükseltilir sorusunu cevaplamadan önce, puanınızın düşme sebeplerine bir göz atalım:

 • Ses İhlalleri: Bir oyuncu diğer oyunculara hakaret ederse sistem, ihlali yapan oyuncunun Liyakatini düşürür ve onu susturur.
 • Kurallara Aykırı Bilgiler Yayma: Bir oyuncu hile yapma gibi kurallara aykırı bilgiler yayar veya reklam yaparsa sistem bu oyuncunun Liyakatini düşürür ve hesabını geçici olarak engeller.
 • Kötü Niyetli Davranışlar: Takım arkadaşlarından biri rütbeli çok oyunculu maçlarda kasıtlı olarak hareketsiz kalırsa veya maçı terk ederse, bu da oyuncunun liyakatini düşürür.
 • Takım Arkadaşlarına Zarar Verme: Takım arkadaşlarınızı öldürürseniz, sistem tam 30 puan birden liyakat puanınızı düşürür.
 • Hile Yapma ve Hilecilerle Takım Kurma: Bir oyuncu hile yaparken veya hilecilerle takım kurarken yakalanırsa Liyakati düşürülür, hesap engellenir ve sıralama dereceniz silinir.
 • Adil Olmayan İş Birliği: Diğer takımlarla adil olmayan iş birliğine giren herkesin liyakat puanı düşürülür.

PUBG Mobile Liyakat Nasıl Yükseltilir?

PUBG Mobile Liyakat Nasıl Yükseltilir? Kurallar Neler? (2023)

Liyakatiniz 60 puanın altına düştüyse, çok oyunculu maçlara giremezsiniz. PUBG Mobile liyakat kazanmanın tek yöntemi olarak SOLO Klasik maçlar oynayın. Bu maçlarda sonuçlarınız ne kadar iyi olursa, o kadar fazla Liyakat kazanırsınız.

 • İlk 10’a girerseniz 3 Liyakat puanı kazanırsınız.
 • İlk 11 ila 50 arasında kalmayı başarırsanız 2 Liyakat puanı kazanırsınız.
 • İlk 51 ila 100 arasında kaldığınızda ise 1 Liyakat puanı kazanırsınız.

Yani temelde, PUBG Mobile‘da mümkün olduğunca fazla Liyakat puanı elde etmek için, iyi sonuçlarla mümkün olduğunca çok Tekli maç oynamanız gerek. Bunu yapmak için en iyi harita Livik haritası çünkü PUBG Mobile’daki en küçük harita. Sadece 2×2 km boyutuyla her maçta ortalama 10 dakikanızı alacak.

Ayrıca oynarken PUBG Mobile kuralını ihlal etmediğinizden emin olun. Liyakat kazanma yöntemleri ile kazanacağınız liyakat sayısı maç başına maksimum 3 ancak tek maçta 30 puan birden liyakat kaybedebilirsiniz. O yüzden, kurallara uyduğunuzdan emin olun! PUBG Mobile liyakat nasıl yükseltilir sorusunun başka bir cevabı ise mevcut değil. Yapabileceğiniz tek şey, bol bol SOLO Klasik maçlarda yer almak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.