Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PUBG Mobile Hileyi Tamamen Bitirecek Yeni Sistemini Tanıttı

Dünyanın en popüler battle royale oyunlarından PUBG Mobile, wall hack kullanımını tamamen sona erdirmesi için geliştirilen Fog of War anti hile sistemini tanıttı.

Popüler battle royale oyunu PUBG Mobile hile sorunundan en fazla etkilenen oyunların başında geliyor. Yayıncı Krafton, adil rekabete zarar veren bu büyük problemle başa çıkmak için Fog of War hile önleme sistemini oyuna ekliyor. Yeni yazılım, wall hack olarak da bilinen X-Ray kullanımı ile etkin bir şekilde mücadele etmek için geliştirildi.

Yeni anti-cheat sistemi, bir oyuncunun aldığı oyun bilgilerini sınırlayan ve oyuncuları görüş alanı dışında veya duvarların, nesnelerin arkasında görme yeteneklerini engelleyen gelişmiş bir hile önleme çözümü olarak tanımlanıyor. Yapılan testlerde duvar hilesini yüzde 50’nin üzerinde azalttığı tespit edilen Fog of War anti-cheat sistemi, devreye alınmasının ardından yavaş yavaş optimize edilecek ve en sonunda PUBG Mobile’da hile kullanımına tamamen son verecek.

PUBG Mobile Hile ile Daha Sert Mücadele Edecek

pubg mobile hile

Sistem, dahili hesaplamalar yoluyla oyuncunun neyi görmesi gerektiğini akıllıca belirliyor ve son olarak, sunucudan oyuncuya, yalnızca belirlenen bilgileri gönderiyor. Görülmemesi gereken bilgiler gönderilmeyecek. Böylece wall hack yapan oyuncuların engellenmesi sağlanacak. Daha önce belirli haritalarda sınırlı kapasitede sunulan Fog of War, önemli bölgelerde rapor oranı yüzde 62’ye kadar düşürdü.

Bu da ilginizi çekebilir: PUBG 60 FPS Veren Telefonlar ve Fiyatları (2022)

PUBG Mobile hile ile mücadelede bu tarz bir güvenlik yöntemini uygulayan dünyadaki ilk mobil oyun oldu. İlerleyen süreçte oyunun tüm modlarında ve haritalarında kademeli olarak yayınlanması planlanan hile önleme sistemi, herkes için adil ve dengeli bir rekabet ortamı oluşana kadar optimize edilmeye devam edilecek. Peki, sizce bu sistem oyunda hile kullanımını tamamen bitirebilir mi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Fog of War Anti Hile Sistemi

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.