Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PUBG Geliştiricisi, Kore Fantastik Romanını Oyun Yapıyor

PUBG Battlegrounds'un arkasındaki şirket olan Krafton, popüler Kore fantastik romanı The Bird The Drinks Tears'ı konu alan oyun projesi için startı verdi. Detaylar haberimizde.

Dünyaca ünlü battle royale oyunu PUBG ve yakın zamanda çıkacak olan korku oyunu The Callisto Protocol ile tanınan Krafton, yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Güney Kore merkezli şirket tarafından yapılan açıklamada, popüler Kore fantastik romanı The Bird The Drinks Tears‘ı konu alan oyunun geliştirme sürecine girdiği belirtildi.

Kısa süre önce oyunun resmi internet sayfasını açan Krafton, projenin genel görsel kimliğini ve tonunu daha fazla tasvir etmek için yeni oyun konsepti çalışmalarını paylaştı. Yeong-do Lee tarafından yaratılan ve kaleme alınan bir roman dizisi olan The Bird The Drinks Tears, Kore fantezi türünün öncüsü olarak olarak kabul ediliyor.

The Bird The Drinks Tears Romanı Oyun Oluyor

krafton yeni oyunu

Krafton, bu romanı oyuna dönüştürmek için geçirmek Hollywood’un en başarılı konsept sanatçılarından Iain McCaig ile çalışmaya başladı. The Avengers, Harry Potter, Star Wars ve Terminator gibi gişe rekorları kıran filmlerde çalışan McCaig, yapacağı çalışmalarla projenin görsel yönünü tayin edecek.

Önemli roman karakterleri ve yerlerin de olduğu yeni konsept sanat çalışmaları paylaşan Güney Koreli firma, Human, Rekkon, Tokebi ve Nhaga’yı içeren dört farklı karakter ırkını oyuna uyarlanacak. The Bird That Drinks Tears oyunu hakkında daha fazla bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Oyunun yapım süreci henüz yeni başladığı için çıkış tarihi paylaşılmadı. Projeye dair yeni gelişmeler açığa çıktıkça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Krafton, Konsept Sanat Çalışmalarını Paylaştı

The Bird That Drinks Tears oyunu

Yukarıda da bahsettiğim gibi Krafton’un yayıncılığını üstlendiği The Callisto Protocol, 2 Aralık 2022 tarihinde PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için piyasaya sürülecek. Günümüzden 300 sonra geçen anlatı odaklı üçüncü şahıs hayatta kalma-korku oyunu, Dead Space‘in yaratıcılarından Glen Schofield’ın kurduğu Striking Distance Studios tarafından geliştiriliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.