PlayerUnknown’s Battlegrounds

MMOFPS
Takip Et
9.4

Mükemmel

7.1

Kullanıcı


PUBG En İyi Ses Ayarları

PUBG'de oyun seslerinden nasıl daha çok verim alınır?

Dürüst olmak gerekirse PUBG’nin en hatasız, sorunsuz battle royale oyunu olduğunu söyleyemeyiz. Birçok maçta garip glitchler meydana geliyor ve optimizasyon sorunu karşımıza çıkıyor.

Diğer yandan PUBG’nin en iyi yaptığı şeylerden biri ise ses tasarımı. Bu konuda oldukça başarılı ve sizi gerçekten hayatta kalma yarışının içine sokmayı başarıyor. Fakat yine de bazı problemler var ve her şeyi maksimum seviyeye almadıkça küçük detayları duymayabilirsiniz. Peki PUBG’de ses ayarı nasıl yapılır? En iyi PUBG ses ayarları nasıl yapılmalı?

PUBG En İyi Ses Ayarları

Öncelikle baştan söyleyelim, PUBG’nin ses tasarımında yapabileceğiniz derinlemesine değişiklikler yok. Dolayısıyla internette gezinip harici yazılımlar aramanızı önermiyoruz. Bunları yüklemeniz başınızı farklı şekillerde ağrıtabilir ve hem PUBG, hem de diğer oyunlardaki deneyiminizi etkileyebilir.

SFX Eklentilerini Kapatın

Oyundayken sesin ekstra plugin ya da yazılımlar yüzünden bölünmesini istemezsiniz. Dolayısıyla PUBG’ye girmeden önce tüm bunları kapattığınızdan emin olun.

Kulaklık Kullanın

Her FPS oyununda olduğu gibi PUBG’de de en iyi ses deneyimini kulaklıkla yaşayacaksınız. Bu şekilde hem ufak detayları daha kolay duyacaksınız, hem de düşmanların pozisyonunu öğreneceksiniz.

Açıkçası PUBG’de kendinizi geliştirmek ve iyi oynamak istiyorsanız kulaklık kullanmanız şart. Üstelik bunun için en pahalı kulaklıklara da ihtiyacınız yok. Bütçe dostu bir model de işinizi görecektir.

Dolby Atmos’u Deneyin

Windows 10 Creator güncellemesiyle kulaklık ve hoparlörler için Dolby Atmos eklentisi geldi. Bu güncelleme surround seslerini geliştirirken, oyunda da mermi ve ayak seslerini daha kolay duyabilirsiniz.

Bu özelliği kullanmak için Windows Store’dan Dolby Access uygulamasını indirin ve çalıştırın. Fakat unutmayın ki Dolby Atmos ücretsiz kullanıma sahip değil. Yine de 30 günlük bir deneme sürümü mevcut.

Ses Yüksekliği

Eğer sesleri en iyi şekilde duymak istiyorsanız, burada yapılacak pek bir şey yok. Oyundaki tüm ses seçenekleri 100 seviyesinde olmalı ve ancak bu şekilde küçük detayları da duyabilirsiniz. Fakat kulağınıza zarar vermemek için Windows’un genel sesini kısabilirsiniz.

Ses Kartı

Eğer entegre bir ses kartınız varsa oyunun ses kalitesini artırmak için yapacağınız pek bir şey yok. Yüksek kaliteli bir ses kartı ise haliyle ses deneyimini artıracak ve ufak iyileştirmeler yapacaktır. Yine de sadece PUBG için ekstra bir ses kartı satın almanıza çok gerek yok.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol