PlayerUnknown’s Battlegrounds

MMOFPS
Takip Et
9.4

Mükemmel

7

Kullanıcı

PUBG Bomba Rehberi, Bombalar Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey

PUBG'de el bombasının nasıl kullanıldığı ve nasıl verim alabileceğinizi açıkladık.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

PUBG’de oyun kazanmanın çeşitli yolları var. Bunlardan en önemlisi elinizdeki ekipmanları en doğru şekilde kullanabilmek. Oyundaki önemli ekipmanların başında ise patlayıcılar geliyor. Peki PUBG bomba nasıl kullanılır, kaç çeşidi vardır, bomba pimi nasıl çekilir? Gelin bunlardan bahsedelim…

Sis bombası, el bombası, flaş bombası ve molotof kokteyli PUBG’deki bomba türleridir ve oyunda rakiplerinize üstünlük sağlamak adına es geçilmemesi gereken silahlardır. Hızlı yer değiştirmek istediğiniz bir anda sis bombası, bir düşmanı geçici süreliğine kör etmek istediğinizde flaş bombası ve tamamen imha etmek için el bombası kullanabilirsiniz.

Bombalar kampçı dediğimiz sürekli saklanarak oynayan yada bir binada olduğunu bildiğiniz kişilere karşı en iyi silahınız olabilir. Bu yazıda PUBG bomba kullanımı, pim çekme, kısayollar ve taktiklerle ilgili bilgi edineceğiz…

PUBG Bomba Rehberi

Frag Grenade (El Bombası)

pubg frag grenade

Patladığı sırada çevresinde bulunan bütün oyunculara ağır hasar verebilen patlayıcı el bombasıdır. Pimi çekildikten 3 saniye sonra atılması gerekiyor. Pimi çekildikten 5 saniye sonra patlar. Uzun süre elinizde tutarsanız elinizde patlayacaktır. Kulübe’de saklanan oyuncuları saf dışı bırakmak için idealdir. PUBG bomba türler içinde en çok tercih edilenidir. El bombasının pimi nasıl çekilir öğrenmek için yazımızın devamına gözatabilirsiniz.

Stun Grenade (Flaş Bombası)

Stun Grenade

Flaş bombası düşmanları sersemletmek ve ani baskınlar yapmak için kullanılır. Bombayı etkilenmesini istediğiniz kişinin görüş alanına doğru atmalısınız. Flaş bombasından etkilenen kişi 5 saniye kadar tamamen kör olacak ve çevresindeki hiçbir şeyi göremeyecektir.

Hızlı yer değiştirmek için de kullanılabilir. Bombayı elde bekletmenize gerek yoktur, atıldığı yere düştüğü anda etkisini gösterecektir. Attığınız flaş bombasından kendiniz etkilenmek istemiyorsanız karakterinizin bir siper arkasında saklandığından emin olun.

Smoke Grenade (Sis Bombası)

Smoke Grenade

Sis bombaları hızlı yer değiştirmek, rakiplerinizden kaçmak, boost kullanmak yada takım arkadaşınızı yeniden canlandırmak istediğinizde kullanabileceğiniz etkili bir bomba türüdür. Düşmanlarınızın sizi izlediğinizden eminseniz ve yer değiştirmeniz gerekiyorsa gideceğiniz bölgeye ve tam tersi bir noktaya sis bombası atarak düşmanlarınızı şaşırtabilirsiniz.

PUBG bomba kullanımı oyunun sonlarına doğru daha etkili bir silah haline gelecektir. Düşmanlarınız sizi görmediyse, gideceğiniz yerle alakasız bir noktaya sis atarsanız rakibinizin dikkati o noktaya doğru yönelecektir. Onlar sise odaklanırken sizde bu arada arkalarından dolanıp onları öldürme şansı yakalayabilirsiniz.

Molotov Cocktail (Molotof Kokteyli)

Molotov Cocktail

Bir binanın odasında, ağacın arkasında yada tek başına bir kulübede saklandığını bildiğiniz bir rakibi ortaya çıkarmak için kullanabilirsiniz. Atılan bölgeyi yaktığı ve denk gelen rakipleri yakarak ağır hasar verdiği için oyuncular mutlaka yer değiştirecektir.

Bir aracı yakmak içi de molotof kokteyli kullanılabilir. Ayrıca uzun süre maruz kalındığın hasa seviyesi yükselerek oyuncuyu öldürebilir. Bu nedenle kendinizden uzak bir noktaya atmanızda fayda var.

PUBG El Bombası’nın Pimi Nasıl Çekilir?

PUBG El Bombası'nın Pimi Nasıl Çekilir

Oyuncuların en çok merak ettiği konulardan birisi de PUBG bomba piminin nasıl çekileceğidir. Pimi çekmeden bomba atarsanız patlaması atıldığı andan itibaren 5 saniye sürdüğünden rakibiniz bombayı fark edip kaçacaktır. Bu da bombanın hiçbir işe yaramamasına neden olur.

Bombayı etkili kullanmak için sol tuşa basın ve parmağınız çekmeden basılı tutun. Şu anda bombayı atacağınız yeri hedefleyebilirsiniz, patlama riski yoktur, istediğiniz kadar basılı tutabilirsiniz.

Bombayı hedefledikten sonra klavyenizden “R” tuşuna basarsanız bombanın pimini çekecektir. R tuşuna basıp pimi çektiyseniz artık 5 saniye süreniz var demektir. Elinizde en fazla 2 saniye tutup bombayı rakibe atmanızı tavsiye ederim, uzun süre pimi çekilmiş bir bombayı tutarsanız elinizde patlayacaktır ve sizi direk öldürecektir.

Ayrıca sis bombalarının da pimini çekerek atabilirsiniz, bu sayede attığınız noktaya ulaştıkları anda sis çıkarmaya başlayacaklardır.

PUBG El Bombaları Kısayol Tuşları

bomba kısayol tuşları

Bombaları tıpkı silahları elinize almak istediğinizde kullandığınız, klavyenizin orta üst kısmında bulunan “5” rakamıyla alabilirsiniz. 1 ana silahı, 2 ikinci silahı, 3 tabancayı, 4 yakın mesafe dövüş araçlarını (pala, tava gibi) ve 5 ise bombaları kullanmanızı sağlar.

5 tuşuna bastığınızda envanterinizde hangi PUBG bomba türü varsa onu ele alır. Eğer envanterinizde birden fazla bomba varsa 5 tuşuna bir kere daha basarsanız elinizdeki mevcut bombayı değiştirecektir.

El bombasının kısayolu G tuşudur. Bu tuşa basarak elinizdeki silahı değiştirip el bombasını alabilirsiniz.

Bunun pratik olmadığını düşünüyorsanız oyunun Ayarlar > Kontrol > Oyun Sırasında bölümüne gelerek Sersemletme Bombası Kullan, Duman Bombası Kullan ve Molotof Kullan seçeneklerine istediğiniz kısayolu ekleyebilirsiniz.

İyi oyunlar!

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol