Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PUBG: BATTLEGROUNDS 2022 Yol Haritası Paylaşıldı

Beşinci yılını deviren battle royale oyunu PUBG: BATTLEGROUNDS, geliştirme aşamasındaki içerikler dahil heyecan verici yeni özelliklerin yer aldığı 2022 yol haritasını oyuncularla paylaştı.

İlk olarak PlayerUnknown’s Battlegrounds ismiyle 2017 yılında piyasaya sürülen PUBG, kısa sürede dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri haline geldi. Bu yılın başlarında oynaması ücretsiz modele geçiş yapan oyun, bunun bir parçası olarak PUBG Battlegrounds olarak yeniden markalandı.

Krafton, 5. yıl dönümünü kutlayan battle royale fenomeni için 2022 yol haritasını paylaştı. Yılın her bir çeyreği için planlarını açıklayan Güney Koreli şirket, heyecan verici özellik ve içeriklerin yolda olduğunu müjdeledi. Şimdi gelin hep birlikte bu yıl PUBG BATTLEGROUNDS Yol Haritasında neler varmış onlara bakalım.

2. Çeyrek (Nisan – Haziran)

pubg battlegrounds 2022 yol haritası

Sanhok Geri Dönüyor

PUBG’nin en eski küçük haritası olan ve halen pek çok oyuncu tarafından sevilen Sanhok, orijinal haline geri dönecek. Krafton, bazı oyuncuların haritanın yenilenmiş halini sevmesine rağmen, çoğu kişinin orijinal Sanhok’u geri istediğini belirtti.

Uzun zamandır gelen talepleri dikkate alan şirket, haritayı eski haline döndürmeye karar verdi. Geri döndürülen sürüm, stabilizasyonun son aşamasında ve yakın gelecekte oyuncularla buluşturulacak. Eskiye geri dönüşle, eklenen özelliklerin pek çoğu kaldırılacak.

Yeni Silah: 7,62 MM Taarruz Tüfeği

pubg yeni silah

Krafton’un 2. çeyrekteki hedeflerinden biri de PUBG Battlegrounds’a 7,62 mm’lik bir taarruz tüfeği eklemek olacak. Geliştirme aşamasındaki yeni 7,62 mm’lik silahın SBH’si görece daha düşük fakat kontrolü daha kolay. Beryl (yüksek hasar, kontrolü zor) ile AKM (düşük hasar, kontrolü daha kolay) arasında yer alıyor.

Antrenman Modu Geliştirmesi

pubg battlegrounds antreman modu

Antrenman Modu ilk gününden bu yana pek çok değişiklik geçirdi. Oynaması ücretsiz geçişinden beri oyuna katılan pek çok yeni oyuncuyla birlikte, daha işlevsel antrenman alanlarına odaklanılacak. Oyuncular, mevcut Antrenman Modunda, oyuncular silahlar ve araçları kullanma yeteneklerini geliştirebiliyorlar. Yeni modda, PvP çatışmaların pratiği yapılabilecek. Ek olarak, 1 vs 1 antrenman alanı da eklenecek. Oyuncular burada gerçek Savaş Alanlarındaymış gibi teke tek savaşabilecekler.

Paramo Dünyası Alt Güncellemesi

pubg yol haritası

PUBG’de, arazi şartları da en az doğru teçhizat ve iyi nişan almak kadar önemli. Taktiksel bakımdan adil ve eğlenceli olduklarından emin olmak için haritaları sürekli inceleyen Krafton, denge düzeltmeleri için bu alanlara eğiliyor. Dünyada bazı aşırı avantaj sağlayan bölgeler var, bunlar dengenin sağlanması için düzenlenecek ve ayarlamalar yapılarak Savaş Alanlarının arazi dengesi devamlı olarak geliştirilecek. Krafton, her haritanın farklı bir oynanışa sahip olduğundan emin olmak istiyor.

3. Çeyrek (Temmuz – Eylül)

Yeni Harita: Kiki

Kiki çeşitliliği bakımından oldukça benzersiz bir harita. Sadece yakın geleceğe ait binalarla dolu şehirler içermiyor, aynı zamanda engin çayırlara, yoğun bataklıklara ve daha fazlasına da ev sahipliği yapıyor. Kiki’nin geliştirilmesinin gayet iyi ilerlediğini ve yeni 8×8 haritasının bu yılın 3. çeyreğinde oyuncularla buluşacağı açıklandı.

pubg yeni harita kiki

Kiki, elementlerin gazabına uğramış bir yakın gelecek şehri. Tehlikeli fırtınalar, güçlü seller ve zamanın etkileri, bu bir zamanların büyüyen şehrinin düşüşüne katkıda bulunmuş. Islah edilmiş topraklar üzerine kurulmuş Kiki’nin çevresindeki topraklar kayalık tepelerin, bitkilerle kaplı düzlüklerin, yoğun bataklıkların ve 21. yüzyıl medeniyetine dair yer yer parçaların bir karışımı olarak, hâlâ doğaya ait gibi görünüyor.

Kiki’nin şehir bölümü, şimdiye dek inşa ettiğimiz en yoğun dikeyliğe sahip. Keskin nişancı yuvası tarzı ilginç noktalarla, acil durum paraşütleriyle dolu çatılarla ve yeni Yükselticilerle kolaylıkla tırmanılabilen binalarla dolu. Bu, şehrin tamamının keşfedilebilir olduğu anlamına gelmiyor. Haven’dan alınan derslerle, her bina tamamen oynanabilir olmayacak.

4. Çeyrek (Ekim – Aralık)

Vikendi – Yeniden Doğuş

pubg vikendi

Görsel olarak en eşsiz Savaş Alanlarından biri olan Vikendi, daha fazla önemli oynanış anları için yeni özellik ve alanların eklenmesi için boşluklara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Vikendi’nin bazı eşsiz manzaralar sunuyor olmasına rağmen, geliştirilmeye ve önemli oynanış yenilikleri bakımından yeni özelliklere hala açık olduğunu belirten Krafton, haritayı yeniden tasarlayacak.

Arcade Modu Yeni Tasarımı

Arcade Modu, oynayarak kazanılacak yeni ödüller eklenerek güncellendi. Krafton, yılın ikinci yarısında Arcade Modunu yeniden tasarlayarak daha fazla oyun türü ve Arcade oynamayı seven oyuncular için yeni bir ödül sistemi eklemeyi planlıyor. PUBG BATTLEGROUNDS Yol Haritası hakkında daha fazla bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.