PSN İsim Değişimi: PlayStation 4 ID Nasıl Değiştirilir?

PSN'de artık isminizi değişebileceksiniz! Peki PSN ID değişikliği nasıl yapılır? PlayStation 4 hesap ismi nasıl değişir?

Sony nihayet çok uzun yıllardır beklenen duyuruyu yaptı ve artık PlayStation 4 kullanıcıları PlayStation Network Online kullanıcı adlarını değiştirebilecek. Böylece dünyanın çeşitli bölgelerindeki, utandıran PSN isimleri tarihe karışacak ve pişmanlık yaşayan insanlar yeni takma ad seçebilecek. Peki PSN isim değişimi nasıl yapılır? PlayStation 4 ID nasıl değişir?

PlayStation 4’de PSN Online ID Nasıl Değiştirilir?

Online ID’nizi PlayStation 4 ya da bir internet tarayıcısı üzerinde değiştirebilirsiniz. Yani bunu PS3 ya da artık satıştan kalkan PS Vita ile yapamayacaksınız.

PlayStation 4’de PSN ID değişmek için Ayarlar kısmına, ardından Hesap Yönetimi’ne gidin. Buradan Hesap bilgilerine, ardından profile ve Online ID kısmına girin. Ardından ekrandaki talimatları uygulayarak değişimi yapın.

İnternet Tarayıcısında PSN ID Nasıl Değiştirilir?

PSN isminizi web tarayıcısında değişmek için PlayStation Network hesabınıza girin ve menüden PSN Profili kısmını seçin. Buradan Online ID’nizin yanındaki ‘Düzenle’ tuşuna basın ve ya yeni takma adınızı girin, ya da önerilenlerden birini kullanın.

PSN ID Değişimi Ücreti – PSN İsim Değişimi Kaç Para?

Sony’nin sosyal medya müdürü Sid Shuman tarafından paylaşılan blog yazısına göre ilk sefer yapılacak olan tüm değişiklikler ücretsiz olacak. Fakat sonrasında değiştirmek için 9.99 dolar alınacak. PS Plus üyeleri ise indirimli fiyatla 4.99 dolar ödeyecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol