Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PS5’e Gelen Xbox Oyununun Türkiye Fiyatı Belli Oldu

PlayStation 5'in yolunu tutan ilk Xbox özel oyunu Hi-Fi Rush'ın Türkiye fiyatı netlik kazandı.

Microsoft Gaming CEO’su Phill Spencer, kısa süre önce gerçekleşen Xbox etkinliğinde exclusive niteliği taşıyan dört oyunun rakip konsollara geleceğini açıklamıştı. Kendisi bu yapımların hangileri olacağını söylemese de, şirkete yakın çeşitli kaynaklardan oyunları öğrenmiştik. Pentiment, Hi-Fi Rush, Grounded ve Sea of Thieves, Xbox ve PC sınırlarının dışına çıkan ilk birinci taraf oyunlar olacak.

Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen anlatı odaklı aksiyon-macera RPG’si Pentiment, 22 Şubat itibarıyla Nintendo Switch için çıkış yaptı. Bugün ise PlayStation 5’e gelecek Hi-Fi Rush’ın ön sipariş fiyatı netlik kazandı. Bethesda imzalı ritim tabanlı aksiyon oyunu, ülkemizde 507,83 TL‘den satılıyor. Eğer PS Plus üyeliğiniz varsa, çıkış tarihi olan 19 Mart’a kadar geçerli yüzde 10 indirimden yararlanabilirsiniz. Oyun bu sayede 457 TL’ye düşüyor.

Xbox Oyunu Hi-Fi Rush, PS5 İçin Ön Siparişe Açıldı

Ana oyunun yanı sıra çeşitli kostümler, gitar görünümleri ve başlangıç paketinin yer aldığı Deluxe Edition için belirlenen rakam ise 674,33 TL. Globalde 30 dolar (932 TL) olan Hi-Fi Rush’ın Türkiye fiyatı 16 dolara denk geliyor. Bu anlamda iyi bir yerel fiyatlandırma yapıldığını söyleyebiliriz. PS5’e çıkacak bir diğer Xbox oyunu Sea of Thieves ise henüz ön siparişe açılmadığı için fiyatını bilmiyoruz.

Hi-Fi RUSH ps5 fiyat

PlayStation konsollarının, hizmetlerinin ve oyunlarının ülkemizdeki resmi dağıtımcısı olan Bilkom, mağazadaki fiyatların eskiden olduğu gibi yurt dışı tarafından belirleneceğini açıklamıştı. Koç Holding bünyesindeki deneyimli firma, ülkemizdeki PlayStation konsolu, oyun, aksesuar, garanti ve servis konusunda müşterilere destek sağlayacak.

Diğer platformlara gelecek dört Xbox özel oyunu ve çıkış tarihleri şöyle:

  • Pentiment: Switch/PlayStation, 22 Şubat
  • Hi-Fi Rush: PlayStation, 19 Mart
  • Grounded: PlayStation/Switch, 16 Nisan
  • Sea of Thieves: PlayStation, 30 Nisan

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.