Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PS5 Pro Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı!

PS5 Pro'nun teknik özellikleri ortaya çıktı. Bu özelliklere göre, yeni nesil konsol bir hayli güçlü olacak.

Sony’nin PlayStation 5 için orta dönem donanım yenilemesi görevi görecek yeni bir konsol üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Söylentilere göre, bir PS5 Pro ve PS5 Slim modelinin geliştirilmekte olduğunu biliyorduk ancak bugün Pro modelinin özellikleri ortaya çıktı.

Yakın tarihli bir raporda, PlayStation 5 Slim‘in tasarımını sergileyen yeni bir sızdırılmış videoyu ele aldık. İlk söylentiler, Sony’nin PlayStation 5 Pro üzerinde çalıştığına işaret ediyordu ancak daha sonra şirketin PS5’in yükseltilmiş bir versiyonu yerine muhtemelen PS6 üzerinde çalışacağı da söylendi. Ancak, RedGamingTech‘in yeni bir raporuna göre Japon teknoloji devinin PlayStation 5 Pro ürettiği ortaya çıktı.

PS5 Pro Teknik Özellikleri

PS5 Pro Teknik Özellikleri

YouTuber, PlayStation 5 Pro’nun donanımsal açıdan kayda değer bir yükseltme ile geleceğini belirtti. Rapora göre PS5 Pro, 3.6GHz CPU ve 2.7GHz GPU‘ya sahip bir APU’ya sahip olacak. Buna karşılık, PS5’in CPU’su 3,5 GHz saat hızına ve 2,23 GHz GPU’ya sahip. RedGamingTech, PS5 Pro’nun kabaca 23.04 TFLOPS güç sağlayabileceğini de iddia etti.

Bu güncellemelerle, yakında çıkacak olan bu konsolun 4K çözünürlükte gerçek 60 FPS oyun deneyimi veya ışın izleme ile geliştirilmiş 8K oyun sunması mümkün. Tabii ki, tüm bunların şimdilik sadece spekülasyon olduğunu unutmayın. Yeni konsolun bu yılın sonlarına doğru tanıtılacağını tahmin ediyoruz. Bu nedenle, resmi duyuruları kaçırmamak için bizleri takip etmeye devam edin!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.