Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PS5 Özelliklerine Odaklanan Hogwarts Legacy Fragmanı Paylaşıldı

Hogwarts Legacy, oyunun PlayStation 5'e özel özelliklerini açıklayan yeni nesilde oynanış fragmanını yayınladı.

Açık dünya Harry Potter oyunu Hogwarts Legacy, PlayStation’a özel değil ancak ilk kez Eylül 2020’de bir PS5 etkinliğinde tanıtıldığı için PlayStation markasına hala güçlü bir şekilde bağlı. Oyun, çok platformlu bir yapım olsa da, yine de PS5‘e özel bazı özellikler sunacak.

Hogwarts Legacy kısa süre önce oyunun yeni nesil sürümlerinin neler sunacağını ve daha spesifik olarak oyunu oynamanın bir PS5’te nasıl olacağını açıklayan bir “Yeni Nesil” fragmanı yayınladı. Fragman, hayranların yalnızca PS5 deneyiminden neler bekleyebileceği hakkında daha fazla konuşmadan önce, hem PS5 hem de Xbox Series X’teki oyunculara sunulacak olan oyunun 4K grafiklerini sergiledi.

Hogwarts Legacy’nin PS5’e Özgü Özellikleri

Hogwarts Legacy
Hogwarts Legacy, DualSense’ten yararlanacak.

Tahmin edilebileceği gibi Hogwarts Legacy PS5 özellikleri, büyük ölçüde konsolun DualSense denetleyicisi ve benzersiz yeteneklerine odaklandı. Oyunda seçtiğiniz büyücülük okulu DualSense’in ışık çubuğu rengiyle temsil edilirken; dokunsal geri bildirim, bir hipogrif üzerinde uçmak veya Gringotts’taki tünellerden aşağı inmek gibi anları daha sürükleyici hale getirmek için kullanılacak.

Hogwarts Legacy’de büyü yaparken dokunsal geri bildirim de belirgin olacak ve DualSense denetleyicisinin uyarlanabilir tetikleyicileri de burada devreye girecek. Oyunun PS5 sürümü, DualSense denetleyicisinin özelliklerinden yararlanmanın yanı sıra üç boyutlu ses desteğine de sahip olacak. Tüm bu özellikleri birleştirmek, oyuncuların Hogwarts’ı keşfederken veya düellolarda diğer cadılar ve büyücülerle savaşırken oyuna dalmalarına yardımcı olacak.

Oyunun diğer sürümleri hala gerçek içerik açısından neredeyse aynı bir deneyim sunacak ancak bu özelliklerden bazıları PS5’e özgü olacak. DualSense özellikleri söz konusu olduğunda kendini dışlanmış hisseden Xbox oyuncuları, Microsoft’un yeni PS5 denetleyicisinin ne kadar popüler olduğunu fark ettiğini ve bu nedenle sonunda Xbox eşdeğerinin gelebileceğini unutmamalı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.