PS4 Güncelleme 5.0 Resmi Olarak Ortaya Çıktı!

PS4 , 5.0 Güncellemesi hakkında detaylı açıklama yapıldı.

PlayStation 4’ün 5.0 güncellemesi, geçen hafta sızdırıldı ve Sony, yamada nelerin geldiğini resmen açıkladı. Kısacası, günümüzde seçkin beta test kullanıcıları için yapılan güncellemede yer alan çok az özellik var ancak genel olarak sistemin işlevselliğini artırması gereken küçük gelişmeler olabileceğini de söyleyebiliriz.

Bazı iyileştirmeler, PS4’ün dahili yayın yeteneklerini kullanarak anlık olarak yayınlanıyor. PS4 Pro kullanıcılarının bağlantıları yeterince güçlü olduğu için 1080p ve 60 FPS hızında akışı da mümkün olacak ve PSVR kullanıcıları, yayın yaparken gelen yeni mesaj ve yorumları görebilecekler. PSVR ayrıca 5.1 kanal ve 7.1 kanal sanal surround ses desteği de ekliyor.

PS4’ün Arkadaş Listesi, ayrı arkadaş listeleri oluşturma gibi daha büyük yönetim araçları ile güncelleniyor. Örneğin Destiny ile oynadığınız tüm kişilerin bir listesini oluşturup hepsine bir davetiye gönderebilirsiniz. Bu özellik, eski Favori Gruplar sekmesinin yerini alıyor.

Menülerde harcanan süreyi azaltmaya yardımcı olacak bir başka adımda, Hızlı Menü daha fazla seçeneğe sahip olacak şekilde güncelleniyor. Örneğin, indirme ilerlemesini kontrol edebilir ve yeni parti davetleri görebilirsiniz. Ayrıca, o menüden bir partiden ayrılabilir ve geçerli Spotify çalma listenizi görebilirsiniz.

Son olarak, Ebeveyn Kontrolü özellikleri Sony’nin “Aile” lehine revizyona tabi tutuluyor. Ebeveynler, Çocuk hesaplarını “çevrimiçi özelliklerini ve diğer oyuncularla iletişim kurmayı, oyun kısıtlamaları yapmayı, İnternet tarayıcısının kullanımını kısıtlamasını ve PlayStation Store için harcama sınırlarını belirlemek” konusunda sınırlayabilir.

 

[IMG]http://galeri2.uludagsozluk.com/311/turk_492113.jpg[/IMG] [IMG]http://www.pekguzelsozler.com/wp-content/uploads/2016/02/T%C3%BCrk-S%C3%B6zleri-T%C3%BCrk-Mesajlar%C4%B1.jpg[/IMG]

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>