Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

PlayStation Store’da Zam Gelmeden Alınması Gereken Oyunlar

PlayStation Store'da birçok oyunun fiyatına zam geldi, ancak halen eski fiyatlardan satılmaya devam eden sayısız yapım mevcut. Bu yazımızda, zam gelmeden alabileceğiniz bazı oyunları sizler için seçip listeledik.

Epic Games Store ve Steam’deki fiyat artışları, ne yazık ki PlayStation Store‘a da yansıdı. Aralarında The Last of Us Remastered, High on Life ve Final Fantasy 16’nın da olduğu birçok oyuna yüzde 90’a varan oranlarda zam geldi. Sony, uzun bir süredir hem mevcut hem de yeni oyunlar için zam kartını kullanmamıştı. Birçok yayıncı Türkiye’deki fiyatlarını yukarı yönlü güncellerken, Japon şirketten henüz bir artış görmemiştik.

Bu, konsol sahipleri için sevindirici olmakla birlikte, pek de sürdürülebilir görünmüyordu. Nitekim PlayStation oyunlarına beklenen artış ne yazık ki mağazaya yansıdı. Buna karşın, PS Store’da zammın teğet geçtiği birçok güzel oyun var. Siz değerli okurlarımız için hazırladığımız bu yazımızda, zam gelmeden alınması gereken oyunları seçip listeledik.

Zam Gelmeden Alınabilecek PlayStation Oyunları

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2
 • Fiyatı: 469 TL (Bu haber yazıldığı sırada yüzde 67 indirimle 154 TL’ye satılıyor)

PS Store’da henüz zamlanmayan oyunlardan biri olan Red Dead Redemption 2, listemizin ilk sırasında yer alıyor. Eğer uzun saatler unutulmayacak bir hikayeye tanıklık etmek istiyorsanız, Rockstar klasiğinden daha iyisini bulmanız zor.

Arthur Morgan gibi tüm zamanların en ikonik oyun kahramanlarından birini hayatımıza sokan RDR 2, bizi Amerika’nın vahşi topraklarına götürüyor. Zor seçimlerin olduğu dramatik bir hikayede ilerlerken, kanun güçleriyle, haydut çeteleriyle ve vahşi hayvanlarla mücadele edebilir, balık tutabilir, kumar oynayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

The Last of Us Part I

The Last of Us Part 1 Steam
 • Fiyatı: 799 TL (Bu haber yazıldığı sırada yüzde 25 indirimle 599 TL’ye satılıyor)

Naughty Dog’un unutulmaz klasiğini PlayStation 5’e getiren The Last of Us Part I, modern oynanış mekanikleri, geliştirilmiş kontroller ve geniş erişilebilirlik seçenekleri eklenerek sıfırdan geliştirilen ama aslına sadık kalınmış bir orijinal oyun tecrübesi sunuyor.

Hastalıklıların ve acımasız afetzedelerin dört bir yanda kol gezdiği yıkıma uğramış bir uygarlıkta hayattan nasibini almış olan baş karakter Joel, 14 yaşındaki Ellie’yi askerî karantina bölgesinden çıkarması için tutulur. Başta küçük bir mesele gibi görünen bu iş, ülke boyunca devam eden amansız bir yolculuğa dönüşür.

Sekiro: Shadows Die Twice GOTY

Sekiro Shadows Die Twice
 • Fiyatı: 469 TL (Bu haber yazıldığı sırada yüzde 50 indirimle 234 TL’ye satılıyor)

Henüz zam yüzü görmemiş oyunlardan biri olan Sekiro: Shadows Die Twice – Game of the Year Sürümü, Bloodborne Dark Souls serisinin yaratıcısı FromSoftware’ın imzasını taşıyor. Karanlık ve çarpık bir dünyada gerçeküstü düşmanlarla yüzleşirken Japonya’da 1500’lü yılların sonlarına denk gelen Sengoku dönemini keşfediyoruz.

Hikaye, karakterimizin bir kolunu kaybetmesiyle ve ölümden döndürülmemizle başlıyor. Bunun üzerine kendimizi “Sekiro” olarak bilen bir ölümsüz olarak buluyoruz ve hikaye boyunca intikam almak için mücadele ediyoruz. Akıl sağlığını sınayan bir zorluk seviyesine sahip olan Shadows Die Twice, her daim tetikte olmanız gereken bir oyun.

Elden Ring

Elden Ring Muzikleri Spotifya Geldi 1
 • Fiyatı: 1.049 TL (Bu haber yazılırken yüzde 30 indirimle 734 TL’ye satılıyor)

Game of Thrones yazarı George R. R. Martin ortaklığında geliştirilen açık dünya fantezi rol yapma oyunu Elden Ring, hikaye anlatımı, çevre detayları, büyüleyici atmosferi, müzikleri, tatmin edici zorluk seviyesi ve daha birçok özelliğiyle her kuruşunu hak eden muazzam bir deneyim yaşatıyor.

Elden Ring’in Steam fiyatı kısa süre önce zamlanmıştı. Muhtemelen konsol sürümünde de bir artış yaşanacaktır. Eğer uzun zamandır takibinizdeyse, satın almak için en doğru zaman olabilir.

Hogwarts Legacy

hogwarts legacy psn coktu
 • Fiyatı: 899 TL (Bu haber yazılırken yüzde 20 indirimle 719 TL’ye satılıyor)

ilk olarak Harry Potter kitaplarında tanıştığımız dünyada geçen, açık dünyaya sahip bir RPG oyunu olan Hogwarts Legacy, tanıdık ve yeni konumlarda büyüleyici bir yolculuğa çıkmamızı sağlıyor.

Saçından gözüne her yerini bizzat bizim özelleştirdiğimiz karakterimiz, büyücülük dünyasını yerle bir etmekle tehdit eden kadim bir sırrın anahtarını elinde tutan bir öğrenci. Büyülü canavarlar keşfediyor, iksir üretiyor, büyü yapımında ustalaşıyor ve yeteneklerimizi yükseltiyoruz. Amacımız, karanlık büyücülerle savaşmak ve Wizarding World’ü bekleyen kötü kadere engel olmak.

Marvel’s Spider-Man 2

zam gelmeden alınması gereken oyunlar
 • Fiyatı: 799 TL (Ön siparişte)

Insomniac Games tarafından geliştirilen serinin ikinci oyunu olan Marvel’s Spider-Man 2, Peter Parker ve Miles Morales’i bir araya getiriyor. İkili, Venom başta olmak üzere Kraven the Hunter ve Lizard gibi Spider-verse’ün ikonik kötülerine karşı güçlerini birleştirecek. Oyun, co-op desteğine sahip olmayacak ve destansı ölçekte bir tek oyunculu macera içerecek.

Sony’nin bu yıl çıkaracağı en büyük birinci taraf oyunlarından Marvel’s Spider-Man 2, 70 dolarlık global fiyatına karşın ülkemizde 799 TL’den ön siparişe açıldı. Ana oyuna ek olarak hem Peter Parker hem de Miles Morales için kostümler, yetenek puanları ve daha fazlasını içeren Digital Deluxe Edition için biçilen değer ise 899 TL.

Zam gelmeden alınabilecek PlayStation oyunları bu şekilde. Önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşarak listemize katkıda bulunabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

1 Yorum

 1. Spiderman 2 1500 TL oldu bile

  0
  0
  Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.