PS 4 CMOS Pil Hatası Son Güncelleme ile Çözüldü

PlayStation 4'teki CMOS piliyle ilgili CBOMB sorunu artık bir anı haline geldi. Son güncellemeyi yapan oyuncular, sorunun tamamen çözüldüğünü bildirdi.

PlayStation 4 Sistem Güncellemesi 9 ile çok önemli bir sorun ortadan kalktı. Oyuncular tarafından CBOMB olarak bilinen PS 4 CMOS Pil hatası artık tehdit olmaktan çıktı.

PlayStation 4 konsolunun CMOS pili biten oyuncuların “ERROR CE 34878-0” mesajını gördüğü ve sahiplerinin herhangi bir oyun başlatmasını engellediği bir durumdan bahsediyoruz. Değişikliği fark eden internet kullanıcıları, PS4’ün saati 52 yıl geriye alınmış olsa bile oyun oynayabileceğini doğruladı.

PS 4 CMOS Pil Hatası

PS 4 CMOS Pil Hatası Son Buldu

CMOS çipinin belleğini tutan küçük pil bittiğinde, konsolun tarihi 1969 olarak ayarlanıyordu. Bu durumda, oyunlar PSN bağlantısı ve otomatik saat senkronizasyonu olmadan başlatılamıyordu. Bu, başarı elde ederken hileye karşı bir tür korumaydı. Konsolun birçok sahibi, gelecekte PSN’nin kapanmasından korkarak pili erken değiştirmeye karar vermişti. Neyse ki artık PS 4 CMOS Pil hatası tamamen çözüldü.

Görünüşe göre Sony, kullanıcılar tarafından bildirildiği üzere dijital oyun sürümleri de dahil olmak üzere bu sorunu sessizce çözdü. Artık oyunları başlatamama gibi bir durumla karşılaşmayacaksınız ancak belirtildiği gibi, yanlış konsol zamanının, hala kupalarda eksik tarihlere neden olabilme ihtimali mevcut.

Bu eksikliğin PlayStation 5’i de etkilediğini akılda tutmakta fayda var ancak burada biraz daha küçük bir ölçekte çünkü yeni konsolda sadece dijital oyunları çalıştıramıyorsunuz.

PlayStation 5, CBOMB’dan korkulmaması için yeterince yeni bir konsol, en azından şimdilik. CMOS pil ömrünün yaklaşık 5 – 7 yıl olduğunu biliyoruz. Sony bu sorunu nasıl çözeceğini zaten biliyorsa, gelecekteki PlayStation 5 yazılım güncellemelerinin de bu sorunu çözmesini bekleyebilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol