Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Project Zomboid Build 42 ile Kanalizasyonlar Gelecek

Project Zomboid Build 42, karanlık bodrumlar ve nemli Louisville kanalizasyonları olasılığını açmak için hayatta kalma oyununun temel yapısının çoğunu elden geçirecek.

Project Zomboid ile ilgili en şaşırtıcı şeylerden biri, görünüşte dostane görsellere rağmen gerçekten ne kadar korkutucu olabileceğidir. Geliştirici The Indie Stone, işleri biraz daha korkutucu hale getirmeyi planlıyor ancak hayatta kalma oyununun altında yatan teknolojide yapılacak bazı değişikliklerle, yakında bodrum katları ve kanalizasyon gibi yeraltı seviyelerini keşfetmekle karşı karşıya kalacağız.

Proje Zomboid Build 42 için hala biraz daha beklememiz gerekecek ve geliştiriciler en son güncelleme gönderisinde “Build 41 tamamen tamamlandıktan sonra Build 42’nin çıkışı için oldukça uzun bir süre gerekecek” diyerek bunu doğruladı. Bu güncelleme, Project Zomboid motorunda bazı büyük değişiklikler içerecek. Oyunun yapısı önemli ölçüde değişecek.

Project Zomboid Build 42 Neler Sunacak?

Project Zomboid Build 42

Bu önemli değişimler, oyuna ortamın yeni “parçaları” akarken performansı artıracak yeni bir işleme hattı ve atmosferi iyileştirmek için ışığın “kapılardan ve pencerelerden doğal olarak sızmasına” izin veren yeni bir aydınlatma sistemi gibi özellikler sunacak. En önemlisi, bu yeni seviyeler yer seviyesinin üstünde veya altında olabilecek.

Bunların hepsini bir araya getirdiğinizde, bodrumların, derin bodrumların veya kanalizasyonların yolda olduğunu zaten çıkarmış olabilirsiniz. Şimdiki plan, biri zemin seviyesinden bir kat merdiven inerken, bir dizi hazırlanmış bodrum ve alt kat düzeninden yararlanan bir sistem kullanmak. Çoğu zaman, bazı yağmalanabilir kaplar ve etrafta başka şeyler bulunan tek odalı basit bir bodrum katına girebileceksiniz.

Yine de yanınızda bir el feneri getirin, çünkü bu yeni aydınlatma sistemi sayesinde aşağısı çok karanlık olacak. Bununla birlikte, nadir durumlarda, ayrıntılı bir yeraltı tünel sisteminin girişini de bulabilirsiniz. Asla bilemezsiniz ve bu rastgele sistem, her oyunun yeni sürprizler içermesine yardımcı olacak.

Bunların hiçbiri henüz kesinleşmiş değil. Indie Stone, Louisville bölgesi için keşfedilebilir kanalizasyon yerleri inşa etmeyi de düşündüğünü belirtti. Keşfedilecek 32 seviye dikey alan ile birçok olasılık olacak. Project Zomboid Build 42, oyunun haritasının boyutunu da biraz artıracak. Ayrıca, Build 43 geldiğinde karmaşık ve dinamik geçmişleri olan NPC’leri sabırsızlıkla bekleyebilirsiniz.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.