Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Portal Companion Collection Çıkış Yaptı

Portal ve Portal 2'nin bir derlemesi olan Portal Companion Collection sürpriz bir şekilde yayınlandı.

Oyun dünyasının en ikonik bulmaca oyunlarından biri olan Portal, Portal Companion Collection ile Nintendo Switch için çıkış yaptı. Çıkışından bu yana Portal, oyun endüstrisinde en çok beğenilen bulmaca serilerinden biri haline geldi. Valve’ın oyunculara ikonik “Portal silahını” kullanarak fizik tabanlı bulmacaları çözme görevi veren bulmaca platform oyunu, Portal 2 ile ününe ün kattı.

Bridge Constructor: Portal isimli yan ürün daha önce Switch’e gelmiş olsa da, Nintendo platformu henüz orijinal oyunları yayınlamamıştı. Artık resmi olarak öğrendik. Portal 1 ve Portal 2’yi içeren Portal Companion Collection, Nintendo Switch için çıkış yaptı.

Portal Companion Collection Fiyatı

Portal Companion Collection

Oyun tam fiyat olarak değil, 25 dolar karşılığında satışa sunuldu. Portal Companion Collection, dizinin ana antagonisti GLaDOS tarafından anlatılan Salı günkü Partner Showcase sırasında kısa bir fragman aracılığıyla sürpriz lansmanını resmen açıkladı. Fragman, hem Portal hem de Portal 2’den GLaDOS ile derlemenin bugün yayınlanacağını ortaya koyan kısa oyun bölümleri içeriyordu.

Companion Collection, bağımsız geliştirici ClockStone tarafından geliştirilen daha önce bahsedilen Bridge Constructor Portal ile Valve tarafından geliştirilen bir oyunun bir Nintendo konsolunda ilk kez piyasaya sürülmesi oldu. Portal: Companion Collection, Valve’ın ilk resmi Nintendo sürümünü oluştururken, geliştiricinin hayranları Steam stüdyosunun klasiklerini Nintendo platformlarına kendi yorumlarını getirdi.

YouTuber James Lambert, bu yılın başlarında orijinal Portal’ın Nintendo 64 versiyonu üzerinde çalıştığını açıkladı. Ckosmic olarak adlandırılan başka bir mod yapımcısı da daha önce Valve’in popüler sandbox oyunu Garry’s Mod içinde oynanabilir bir Super Mario 64 yaratmıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.