Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Portal 2’nin Ön Bölümü Portal Revolution Duyuruldu

Portal 2'nin resmi olmayan ön bölümü olarak duyurulan Portal Revolution, sekiz saatlik ek hikaye sunacak.

Portal 2, Steam’de en yüksek puan alan oyun olmasının yanı sıra gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan birisi olarak kabul ediliyor. Benzersiz bir portal temalı oynanış mekaniği sunan bu bulmaca oyununun devamı bir türlü gelmiyor ancak resmi olarak olmasa da, ana hikayenin öncesini anlatan 8 saatlik ek bir oyunu deneyimleyebileceğiz.

Proje Portal Revolution ismiyle resmi olarak Steam’de yayımlanacak olan bu yapım, 5 Ocak 2024‘te çıkış yapacak. Valve, direkt olarak projeyi taktir etti ve bu projeyi Steam Atölye’sinde mod olarak yayımlatmak yerine doğrudan Steam üzerinden satışa sunulmasına olanak sağladı. Oyun, Portal 2’deki olayların öncesini konu alacak ve çeşitli bulmacalar sunacak.

Portal Revolution Büyük Ses Getirdi

Portal 2'nin Ön Bölümü Portal Revolution Duyuruldu

Görevimiz, Aperture Science Inc. laboratuvarlarını eski ihtişamına kavuşturabilecek bir cihaz bulmak olacak. Tam olarak 40 adet yeni bulmaca sunacak olan yapım, yaklaşık 8 saat sürecek olan bir hikaye anlatacak. Ayrıca serinin önceki oyunlarında yer almayan lazer küp çeşidi gibi yeni oynanış özellikleri de sunulacak. Bunların tümü yeni bir oyun motoru sayesinde mümkün olacak.

Proje, Counter-Strike: Global Offensive’in Kaynak versiyonunu temel alan motorun geliştirilmiş bir versiyonu olan Portal 2: Community Edition‘ın temelleri üzerine inşa edildi. Bu, yaratıcıların standart Portal 2’de imkansız olan unsurları hazırlamasına olanak sağladı. Portal Revolution’ın duyurusu büyük ilgiyle karşılandı. Fragman YouTube kanalında iki gün içinde 334.000’den fazla izlendi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.