Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Popüler PlayStation Oyunları Telefonlara Geliyor Olabilir

Sony, en son alınan bilgilere göre popüler PlayStation oyunlarını mobil cihazlara getirmek istiyor.

Uncharted: Fortune Hunter gibi tek seferlik oyunları saymadığınız sürece Sony PlayStation oyun serileriyle pek bir şey yapmadı, ancak bu yakında değişebilir. Eurogamer, Sony’nin PlayStation Studios’ta PlayStation’ın “en popüler franchise’larını” mobil cihazlara taşımaya odaklanacak bir yönetici için iş ilanı açtığını fark etti. Listelemede şaşırtıcı olmayan bir şekilde başlıklardan veya zaman aralıklarından bahsetmemekle birlikte, yeni Mobil Başkanı üç ila beş yıllık bir strateji geliştirecektir.

PlayStation Mobil

Şirket, PlayStation markasını telefonlarla kaynaştırmaya çalışmak konusunda uzun bir geçmişe sahip, ancak çok da başarılı değil. Az sayıda oyunun yanı sıra, Sony’nin en bilinen çabası Xperia Play’dir – zamanının ötesinde bir “PlayStation telefonu” (ROG Phone 5 gibi oyun telefonları gibi) ancak ticari bir flop. PlayStation Mobile adı, Horizon Zero Dawn gibi PC bağlantı noktalarıyla daha iyi ilişkilendiriliyor.

Sony’nin neden mobil cihazlara yöneldiğini anlamak zor değil. PlayStation markasını çok daha geniş bir kitleye ulaştırabilir ve tabii ki uygulama içi satın alımlardan kazanç sağlayabilir. Fortnite, PUBG ve Roblox gibi oyunlar başarılarının büyük bir kısmını mobil oyunculara borçludur. Tabii ki zorluk, bu stratejiyi uygulamaktır. Oyunların kendileri, onları konsolunuzda özel kılan şeyleri kaybetmeden mobil ortama uyum sağlamalıdır. Oyuncular, tamamen para kazanmaya yönelik oyun içi satın alımlar sezerlerse bu strateji geliştirici ve yayıncının elinde patlayabilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.