Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Uzun Zamandır 59 TL Olan Popüler Oyuna Yüzde 500’e Yakın Zam

Techland tarafından geliştirilen ve yayımlanan açık dünya hayatta kalma oyunu Dying Light, Steam'de yüzde 500'e yakın zamlandı ve 349 TL oldu.

Türk lirasının dolar karşısındaki değer kaybı, oyun fiyatlarını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Steam’deki zamlardan nasibini alan son oyun Dying Light oldu. Techland tarafından geliştirilen ve yayımlanan zombi türündeki açık dünya hayatta kalma oyunu, yıllardır türünün en sevilen örneklerinden biri olmaya devam ediyor. Dying Light, uzun süredir 59 TL gibi oldukça düşük fiyata satılıyordu. Ta ki, bugüne kadar.

Popüler oyuna yapılan yüzde 500’e yakın zam, bu fiyatı 349 TL‘ye çıkardı. İçinde 28 farklı öğenin olduğu Dying Light Definitive Edition ise 558 TL oldu. İndirimlerde 20 TL’nin altına kadar düşen zombi oyununu daha önce hesaplarına ekleyenler kendilerini şanslı sayabilirler. Bu arada Steam‘de global fiyatın 30 dolar (yaklaşık 805 TL) olduğunu belirtmekte fayda var.

Fiyatı Zamlanan Dying Light Steam’de 349 TL Oldu

dying light steam zam

Techland, güncel fiyata göre Dying Light‘ın Steam Türkiye’deki satışlarından sadece 9 dolar (yaklaşık 241 TL) kazanıyor. Bundan Valve’ın aldığı komisyon bedelini de çıkardığımızda yayıncıya kalan para epey az. Dolayısıyla yüzde 500 zammın bile şu şartlarda insaflı olduğunu söylemek mümkün. Oldukça üzücü, ancak durum ne yazık ki böyle.

Yakın zaman önce sona eren Steam Yaz İndirimleri’nden sonra yayıncılara önerilen dolar kurunun 18 ila 24 seviyelerine çıkarılabileceği söyleniyordu. Valve’dan henüz böyle bir adım gelmedi, ancak Türk lirasının yokuş aşağı gittiği düşünüldüğünde şirket bu adımı atmak zorunda kalabilir. Elbette yayıncılar kendi fiyatlarını manuel olarak girebilirler, ancak çoğu şirket Steam’in otomatik bölge fiyatlandırmasını kullanıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.