Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Pokemon GO Geliştiricisinden Yeni NBA Oyunu

Ünlü mobil oyun Pokemon GO geliştiricisi Niantic, Pokemon benzeri bir NBA oyunu duyurdu. Gerçek basketbolcularla maç yapabileceğiniz bu oyun, NBA sezonunda çıkış yapacak.

Pokemon Go geliştiricisi Niantic, spor dünyasına ilk adımını atarak yeni bir oyun daha duyurdu. Adı NBA All World olarak belirlenen oyun, artırılmış gerçeklik unsurlarına sahip konum tabanlı bir oyun olacak. Geliştirici, bu oyunu NBA yaşam tarzını metaverse ile buluşturmak olarak tanımlıyor. Bunun tam olarak nasıl gerçekleşeceği oldukça merak konusu.

NBA All World, Niantic’in diğer oyunlarına oldukça benziyor ve etrafınızdaki haritayı çeşitli ilgi çekici noktalarla dolduruyor. Buradaki fark, noktaların Pokemon ile ilgili değil basketbol ile ilgili olması. Kıdemli yapımcı Marcus Matthews basına yaptığı bir sunumda, “Çevrenizdeki dünyayı bir basketbol evrenine dönüştürmekten oldukça mutluyuz.” dedi.

NBA All World, iOS ve Androide Geliyor

NBA All World

Yapımcı konuşmasına, ”Artık gerçek dünyadaki yerler ve nesneler video oyun ögeleri olacak. Yakınınızdaki market, NBA oyuncunuzun dayanıklılığını toplayabileceğiniz bir yer haline gelecek. Köşedeki spor malzemeleri mağazası, oyuncularınızı kişiselleştirmek için markalı ayakkabıyı alabileceğiniz bir yer olacak.” diye devam etti. Haritanızdaki basketbol sahalarında diğer oyunculara karşı oynayabileceğiniz, kaydırma tabanlı bire bir basketbol maçı var.

Bu maçların sonuçlarını karşılaştırmak için de bir liderlik tablosu mevcut. Ayrıca gerçek NBA oyuncularıyla haritada karşılaşıp onları yenerek puan toplayabileceksiniz. Niantic ayrıca oyunun, NBA yıldızlarının kökenlerine bağlı bazı konum tabanlı hikaye anlatımı unsurlarına sahip olacağını söyledi. Stüdyonun diğer sürümlerinde olduğu gibi, oyunun hedeflerinden biri de oyuncuları aktif hale getirmek.

NBA All World hem iOS hem de Android‘e geliyor ve Niantic, oyunun önümüzdeki NBA sezonunda yayınlanacağını söyledi.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.