Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Pokemon GO Geliştiricilerinin İki Oyunu İptal Edildi

Niantic, Pokemon GO'nun geliştirilmesine odaklanacak ancak aynı zamanda (iptal edilen Marvel World of Heroes ve NBA All-World dışında) diğer yeni oyunların da mobil pazarı ele geçirmesini sağlamak için çaba gösterecek.

Pokemon GO geliştiricileri 230 çalışanı işten çıkardı ve Marvel: World of Heroes başta olmak üzere iki projeyi iptal etti. Bilgi, Niantic Labs CEO’su John Hanke tarafından çalışanlara şirketin resmi web sitesinde de yayınlanan bir mesajla sağlandı. Belirttiği gibi, şirketin kazançları, COVID-19 salgını döneminde gelirdeki artış ve büyük işe alımların ardından normale döndü.

Stüdyonun yeni projeleri beklenenden daha az karlı çıktı. Bu işten çıkarma ve iptal kararları, bir yandan mobil pazardaki daha büyük rekabetin ve diğer yandan bu segmentin platformlarındaki ve pazarlamasındaki değişikliklerin sonucu olarak alındı. Hanke ayrıca bunun kısmen, günümüzün mobil oyun pazarında gerekli olan “çarpıcı kalite ve yeniliğe” yeterince odaklanmayan stüdyonun hatası olduğunu da kabul etti.

Niantic, Pokemon GO’ya Odaklanacak

Pokemon GO Geliştiricilerinin İki Oyunu İptal Edildi

Bu nedenle Niantic, “sağlıklı” olması ve “sonsuza dek oyun” haline gelmesi için temel olarak Pokemon GO’nun geliştirilmesine ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojisinin geliştirilmesine odaklanacak. Ancak şirket, diğer oyunlarını da başarılı kılmak için çalışmalarını sürdürecek. Marvel oyunu haricinde, Niantic’in terk ettiği ikinci çalışma, beş ay kadar önce çıkış yapan NBA All-World oldu.

Monster Hunter Now, Peridot ve Pikmin Bloom geliştirilmeye devam edecek. Oyunun resmi web sitesinde ayrı bir duyuru ile duyurulduğu üzere aynı şey Ingressa için de geçerli. Bu, Niantic’teki ilk büyük işten çıkarma değil. Bir yıl önce 90 kişi şirketten ayrılmak zorunda kaldı ve Transformers: Heavy Metal ve sadece isimleriyle bilinen üç proje: Hamlet, Blue Sky ve Snowball da iptal edildi.

Başka bir sorun da, Pokemon GO oyuncularının, şirketin son eylemlerinden sonra, en önemlisi uzaktan baskınların fiyatını neredeyse iki katına çıkardıktan sonra ve olaylar sırasında sık sık yapılan hatalar nedeniyle Niantic Labs’a güven duymaması. Oyuncuların ayrıca Ingressa hakkında endişeleri var çünkü oyunun oyuncu sayısı bir hayli azaldı. Niantic oyunlarının hayranları için geleceğin neler getireceğini zaman gösterecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.