Pokemon GO

MMORPG
Takip Et
8.1

Çok iyi

7.4

Kullanıcı

Pokemon GO 2018 Yılında 800 Milyon Dolar Gelir Elde Etti!

Pokemon GO yeni yıla 800 milyon dolar gelir ile girdi.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

2016 yılında ilk kez mobil platform üzerinden oyunculara sunulan Pokemon GO tüm dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor.

Yakın bir döneme kadar ülkemiz oyuncuları tarafından da ilgiyle oynanan Pokemon GO’da şehrin sokaklarında pokemonlar yakalamaya çalışıyorduk. Tüm dünyada kısa sürede trend haline gelen bu mobil oyun beraberinde ilginç olayları da getirmişti. Yayınlandığı dönem en iyi oyunlardan birisi olarak ödülde alan yapım günümüzde yurt dışında oldukça popüler bir konumda yer alıyor. Niantic tarafından geliştirilen yapım yine gelirleri ile gündemde kendine yer buldu.

GamingBolt adlı web sitesinin yapmış olduğu habere göre Pokemon GO 2018 yılında 800 milyon dolar gelir elde etmeyi başarmış. Geçtiğimiz yıllarda da geliştiricisinin kasasını milyon dolarlarla dolduran Pokemon GO aldığı yeni içerikler ile oyuncu kitlesini de artırmayı başarmış. Sensor Tower’ın yapmış olduğu habere göre başarılı yapım geçtiğimiz yıl 795 milyon dolar gelirin sahibi olmuş. Oyuna gelen yeni özellikler, yen içerikler ve sayısız güncelleme bu rakamı etkileyen en büyük etkenler arasında yer alıyor.

Android ve İOS platformunda oynanan mobil oyun, yaklaşık 800 milyon dolar gelir ile 2018 yılını kapattı.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol