Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation’ın Sevilen Özelliği Xbox’a Geldi

Alpha programındaki Xbox kullanıcıları artık oyunlar için güncellemeleri önceden indirebilirler. Özelliğin kısa süre içinde herkese açılması bekleniyor.

Sony, PlayStation kullanıcılarının oyun güncellemelerini herkese sunulmadan önce indirmelerine imkan sağlıyor. Oyuncular böylece vakit kaybetmeden oyuna giriş yapma şansı elde ediyorlar. Yıllardır PlayStation platformunun bir parçası olan bu özellik, şimdi Xbox‘a da geldi.

Microsoft tarafından yapılan açıklamada, Xbox kullanıcılarının yakında oyun güncellemelerini günler önceden indirebilecekleri belirtildi. Güncellemenin henüz dünya çapında ne zaman sunulacağı belli değil, ancak Xbox güncellemeyi Alfa sürümünde yalnızca Xbox Insider‘lara özel olarak yayımladı.

Xbox’ta Oyun Güncellemeleri Önceden İndirilebilecek

xbox yeni özellik

Xbox Insiders programının bir parçasıysanız ve ayarlarınızı konsolunuzu her zaman güncel tutacak şekilde ayarladıysanız, güncellemeyi zaten indirilmiş ve yüklenmiş olmalısınız. Alfa güncellemesine dahil edilen çok sayıda başka özellik olsa da, Xbox Series X|S sahipleri nihayet PlayStation kullanıcılarının yıllardır övündüğü bir özelliğe kavuşacak gibi görünüyor.

Elbette tüm oyunlar bu özelliği desteklemiyor, ancak Call of Duty, Apex Legends ve Sea of Thieves gibi popüler çevrimiçi oyunlar genellikle PlayStation kullanıcılarının yeni sezonlar için güncellemeleri yaklaşık 24 saat öncesinden yüklemelerine izin veriyor. Şimdi ise Xbox kullanıcıları da güncellemeleri yayımlanmadan önce indirebilecekler.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.