Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation’ın Kilit İsmi Electronic Arts’a Transfer Oldu

Geçtiğimiz yılın ekim ayında PlayStation'daki prodüksiyon başkanı görevinden ayrılan Connie Booth, oyun sektörünün bir diğer büyük markası Electronic Arts'a katıldı.

The Last of Us, Spider-Man ve Death Stranding gibi oyunlarda çalışan PlayStation‘ın prodüksiyon başkanı Connie Booth’un görevinden istifa ettiğini geçtiğimiz ekim ayında sizlerle paylaşmıştık. İlk olarak 1989’da kapısından girdiği Japon devine tam 34 yıl sonra veda eden deneyimli isim, aralarında çok sayıda ikonik yapımın olduğu 100’ün üzerinde projeye imzasını koydu.

İstifa haberi ile birlikte Booth’un ekibinin de Sony‘den ayrıldığı ve yerine Guerrilla’da 20 yıl çalışan Angie Smets‘in atandığı bildirilmişti. Bugün ise PlayStation’ın veteran isminin Electronic Arts‘a geçiş yaptığı haberi geldi. Yaklaşık beş aylık dinlenmenin ardından yeni bir serüvene çıkan Booth, Amerikalı yayıncının aksiyon RPG grubunun genel müdürlüğünü üstlenecek.

PlayStation’da 34 Yıl Çalışan Booth, EA’ye Geçti

ea playstation transfer

2020 yılında oyun endüstrisine yaptığı katkılardan dolayı Etkileşimli Sanatlar ve Bilimler Akademisi Onur Listesi’ne alınan Booth, doğrudan EA’in eğlence sorumlusu Laura Miele‘ye rapor verecek. Kendisinin yeni görevlerinden biri şu anda Dragon Age: Dreadwolf‘u geliştiren BioWare stüdyosunu yeniden canlandırmak olacak. Bir süredir yapım aşamasında olan oyun, ikonik serinin dördüncü halkası ve Dragon Age: Inquisition’ın doğrudan devamı olacak.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Miele, “Connie’yi uzun yıllardır tanıyorum ve oyunlara olan sevgisi ve bağlılığından her zaman etkilenmişimdir. Özellikle de oyun geliştiricilerini önemsiyor,. Geliştirme camiasında kusursuz bir itibara sahip ve şüphesiz oyunlarımız üzerinde olumlu bir etkisi olacak” ifadelerini kullandı. Electronic Arts, kısa süre önce toplam işgücünün yüzde 5’ine denk gelen yaklaşık 670 çalışanının işine son vermişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.