Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation’ın Eski Patronu, Artık Tencent İçin Çalışacak

Yıllarca Sony'de farklı pozisyonlarda görev alan PlayStation patronu Shawn Layden, Tencent ile çalışmaya başladı. LınkedIn'den duyuru yapan Layden, sektöre geri dönmekten mutlu olduğunu vurguladı.

Eski Sony patronu Shawn Layden, Çin oyun devi Tencent‘e stratejik danışman olarak katılacak. Layden, haberi LinkedIn aracılığıyla paylaştı ve yeni işi için “Kariyerimin çoğunu adadığım sektördeki faaliyetlerini ilerleten Tencent’teki ekibe tavsiyede bulunmayı, yardım etmeyi ve desteklemeyi umuyorum.” yazdı. Layden, PlayStation’da dokuz yıldan fazla bir kariyer hayatı sürdürdü. 2016’dan 2019’a kadar Sony Interactive Entertainment America’nın başkanı ve CEO’su olarak görev yaptı.

Layden, kariyerine 1996 yılında Japon teknoloji şirketinde başlamış ve Tokyo’daki Uluslararası Yazılım Geliştirme bölümünde yapımcı olarak görev almıştı. Bunu takiben, Sony Computer Entertainment Europe‘da Başkan Yardımcısı oldu ve sekiz yıldan fazla bir süre bu görevi üstlendi. Ayrıca Sony Computer Entertainment Japonya’nın ve SIE Worldwide Studios’un Başkanı oldu.

PlayStation’ın En Büyük Akıl Hocası Artık Rakiplerinin Yanında

PlayStation

Layden, açıklamalarının devamında: ‘‘Oyun ve etkileşimli eğlencede çığır açan bir zamandayız. Önümüzde birçok olası yol var ancak bunlardan yalnızca birkaçı kapsayıcı ve sürdürülebilir. Bu keşif yolculuğuna devam etmekten heyecan duyuyorum ve fırsat için Tencent’e teşekkür ederim.” dedi. Eski PlayStation liderinin görevlerinde kendini tükenmiş hissettiği ve ara vermek için şirketten ayrıldığı biliniyor. 2019’da Sony’den ayrılmasından bu yana Layden, Tencent Games’teki yeni stratejik danışman rolüyle birlikte devam etmeyi düşündüğü danışmanlık ve akıl hocalığı rollerini üstlendi.

Bu arada Tencent, işini genişletmek için kendi Çin pazarının ötesine geçmeyi hedefliyor. Tencent, Ubisoft’a yaptığı yatırımı şimdiden artırırken uluslararası üçlü A, konsol ve mobil oyun pazarlarında daha fazla ilerleme kaydetmenin yollarını arıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.