PlayStation’ın Aralık Ayında En Çok Satan Oyunları Belli Oldu!

PlayStation Store'da en çok satan Aralık ayı oyunları duyuruldu.

Geçtiğimiz günlerde PlayStation 4’ün tüm dünyada 91.6 milyon adet sattığını duyurmuştuk. Konsol platformundaki bu başarı diğer oyunlara da yansımaya devam ediyor.

Sony tarafından satışları gerçekleştirilen PlayStation 4, tüm dünyada 91.6 milyon adet satarak başarılı bir grafik çizmeye devam ediyor. PlayStation’a olan ilgi her geçen gün artarken bazı oyunlarda bu durumdan nasipleniyorlar. Bugün VGChartz’ın yapmış olduğu habere göre PlayStation Store’da en çok satan oyunlar belli olmuş. Aralık ayı içerisindeki satışları baz alan listelerde oldukça tanıdık isimler yer alıyor. Yayınlanan liste Amerika Birleşik Devletleri’ndeki satışları kapsıyor.

Aralık 2018’de Amerika Birleşik Devletleri’nde satılan PlayStation 4 oyunları arasında lider konumda PlayerUnknown’s Battlegrounds yer alıyor. Tüm dünyada milyonlarca adet kopya satan oyun, mobil platformda ücretsiz olarak yayınlanırken bilgisayar ve konsol platformunda ücretli olarak oyunculara sunuluyor. Mobil platformda 200 milyondan fazla oyuncu tarafından oynanan yapım, konsol platformunda Aralık ayını lider sırada tamamladı.

PlayStation 4 platformundaki satışlarda ikinci sırada Call of Duty: Black Ops 4 yer alıyor. 2018’in en çok beklenen oyunlarından birisi haline gelen yapım, milyonlarca adet satmayı başardı. PS4 listesinin üçüncü sırasında da yıllardır gündemden düşmeyen GTA V yer alıyor. Oyun aylık aldığı güncellemeler ile oyuncularına yeni içerikler sunmaya devam ediyor.

PlayStation VR platformundaki satışlardan da bahsedecek olursak listenin başında ülkemiz için pek de tanıdık olmayan Beat Saber yer alıyor. Konsol ve bilgisayar platformunda oynanan yapım, Aralık ayında PlayStation Store’da en çok satan VR oyunu oldu. Listenin ikinci sırasında ise Job Simulator yer alıyor.

PlayStation Store’da ücretsiz yer alan oyunların başında da herkesin tahmin ettiği gibi Fortnite Battle Royale yer alıyor. Tüm dünyayı kasıp kavuran Fortnite’ı başarılı bir isim olan Warface ikinci sırada takip ediyor. Hayatta kalma modunu ilk kez karşımıza çıkaran H1Z1’de listede üçüncü sırada kendine yer buldu.

PS Vita oyunları arasında da ilk yayınlandığı zaman yüksek ses getiren God of War: Collection PS Vita liderliği devralmış gibi görünüyor. Başarılı oyunu ikinci sırada Jak and Daxter Collection takip ediyor.

Aralık Ayında PlayStation Store’da En Çok Satan Oyunlar

PS4

1 – PUBG

2 – Call of Duty: Black Ops 4

3 – Grand Theft Auto V

4 – Red Dead Redemption 2

5 – Battlefield V

6 – FIFA 19

7 – Mortal Kombat XL

8 – Marvel’s Spider-Man

9 – NBA 2K19

10 – Madden NFL 19

PS VR Oyunları

1 – Beat Saber

2 – Jom Simulator

3 – PlayStation VR Worlds

4 – Until Dawn: Rush of Blood

5 – Farpoint

6 – Arizona Sunshine

7 – Borderlands 2 VR

8 – Rick and Morty: Virtual Rick-ality

9 – Superhot VR

10 – Creed: Rise to Glory

Oynaması Ücretsiz Oyunlar

1 – Fortnite

2 – Warface

3 – H1Z1: Battle Royale

4 – Warframe

5 – Brawlhalla

6 – Paladins

7 – DC Universe Online

8 – 3on3 FreeStyle

9 – Smite

10 – Crossout

PS Vita Oyunları

1 – God of War: Collection PS Vita

2 – Jak and Daxter Collection

3 – metal Gear Solid 3: Snake Eater – HD Edition PS Vita

4 – Trillion: God of Destruction

5 – Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty-HD Edition PS Vita

6 – Mary Skelter: Nightmares

7 – Minecraft: PlayStation Vita Edition

8 – P3D & P5D Bundle + Megaverse Costume Pack – Day One Edition

9 – Bastion

10 – Stardew Valley

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol