Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation’da Jim Ryan’ın Yerine İki CEO Birden Atandı

Sony Interactive Entertainment, Hermen Hulst ve Hideaki Nishino'yu Jim Ryan'ın yerine PlayStation'ın yeni ortak CEO'ları olarak atadı. İkilinin görevi, 1 Haziran 2024 tarihi itibarıyla başlayacak.

Eylül 2023’te Sony tarafından yapılan açıklamada, 2019’dan bu yana Sony Interactive Entertainment’ın (SIE) başkanlığını ve CEO’luğunu üstlenen Jim Ryan‘ın Mart 2024’te emekliye ayrılacağı bildirilmişti. Şirkette 30 yıllık uzun bir geçmişe sahip olan deneyimli yöneticinin yerini kimin alacağı büyük bir merak konusuydu.

Ryan’ın yerine geçici CEO olarak Hiroki Totoki atanmıştı. Bugün ise PlayStation’a kalıcı olarak liderlik edecek yeni isimler belli oldu. Çoğul ekini kullandım çünkü bundan sonra konsol devine iki kişi liderlik edecek.

Hulst ve Nishino İkilisi PlayStation’a Liderlik Edecek

Daha önce PlayStation Studios ve Guerrilla Games’in başında olan Hermen Hulst, tüm PlayStation oyun içeriğinden sorumlu olan ve aynı zamanda serilerini film ve televizyon gibi yeni mecralara taşıyan yeni Studio Business Group’un CEO’su olacak.

Hermen Hulst playstation ceo

Daha önce SIE’nin Platform Experience Group Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Hideaki Nishino, SIE’nin Platform Business Group CEO’su olarak atanacak ve teknoloji, ürünler, hizmetler ve platform deneyiminin yanı sıra üçüncü taraf yayıncı ve geliştirici ilişkileri ile donanım, hizmet ve çevre birimlerinin satış ve pazarlaması da dahil olmak üzere ticari operasyonlardan sorumlu olmaya devam edecek.

Sosyal medyadan yaptığı açıklamada Hulst, “Sony Interactive’in yeni Stüdyo İş Grubu’na liderlik etmem istenmesi gerçek bir ayrıcalık. Unutulmaz oyun ve eğlence deneyimleri sunmak için inanılmaz yetenekli ekipler ve stüdyolarla çalışmaya devam edeceğim için heyecanlıyım” ifadelerini kullandı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.