Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation VR2 Geri Dönük Uyumluluk Sunmayacak!

Sony, yeni VR başlığı gelecek yıl piyasaya çıktığında potansiyel PlayStation VR2 sahipleri için bazı hayal kırıklığı yaratan haberleri doğruladı.

Sony’nin PlayStation 5 için geliştirilmekte olan yeni nesil sanal gerçeklik başlığı olan PlayStation VR2, orijinal PlayStation VR oyunlarıyla geriye dönük uyumlu olmayacak. PSVR2, yeni başlığın eski oyunlarla uyumlu olmasını zorlaştıracak yeni kontrolörler ve diğer özellikler sunarak bazı önemli gelişmeler sağlayacak şekilde ayarlandı.

Bu, PlayStation VR2 başlığını kullanarak oynamayı umdukları orijinal PlayStation VR oyunları koleksiyonuna sahip olan VR hayranları için büyük olasılıkla hayal kırıklığı yaratan bir haber oldu. Ne de olsa, orijinal PlayStation VR başlığı bu noktada altı yıldan beri var ve zamanında, yüksek puan alan Astro Bot Rescue Mission ve Beat Sabre gibi birçok önemli oyuna sahip.

PlayStation VR2’de Eski Oyunlar Çalışmayacak

PlayStation VR2

Bununla birlikte, PlayStation VR2’nin gerçekten bir sıçrama olması için bu eski oyunların geride bırakılması gerekecek. PlayStation’dan Hideaki Nishino, Resmi PlayStation Podcast’inin son bölümünde bu hayal kırıklığı yaratan özelliği açıkladı ve PSVR2’nin orijinal başlık ve PS Move kontrol cihazlarıyla yapılmış daha eski VR oyunlarında mutlaka çalışmayacak yeni kontrolörlere ve göz takibine sahip olduğuna dikkat çekti.

İyi haber şu ki, PlayStation VR2 başlıkları eski PlayStation VR oyunlarını oynayamayacak olsa da, orijinal PlayStation VR başlığı hala bir PS5 konsolunda kullanılabilecek. İlgilenenlerin bunu yapmak için bir PlayStation VR kulaklık adaptörü satın almaları gerekecek ancak bir PlayStation 4 konsolunda yalnızca birinin PS VR kitaplığına erişebilmekten daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.