Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation VR2 Çıkış Tarihi İçin Biraz Daha Beklenebilir

2016'dan bu yana gelişme göstermeyen PlayStation VR, çıkacak olan yeni sürümü de erteledi.

Sony’nin geliştirdiği orijinal bir ürün olan PlayStation VR, 2016’nın sonlarında çıkış yapmıştı. Tarihine bakıldığında, cihazın oldukça eski olduğunu söyleyebiliriz. Bu yıl Ocak ayında, şirket nihayet VR2’yi piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu ve cihaza ait tasarımı bir ay sonra yayınladı.

Fakat Sony, çıkış yapacak cihaz için hiçbir zaman belirli bir lansman tarihi söylemedi ancak bu yıl içinde çıkacağı varsayılıyordu.

PlayStation VR2, 2023’te Çıkabilir

PlayStation VR2

Yanlış bir bilgi olma ihtimali de olsa, Görüntü Tedarik Zinciri Danışmanı Ross Young PlayStation VR2’nin gelecek yıl çıkacağını bildirdi. Çıkış tarihinin ertelenmesine neyin neden olduğu henüz bilinmiyor. Gecikme yaşanmış olsa bile, 2023 olası bir tarih gibi görünüyor. Ancak tatil sezonunu kaçırmak satışları etkileyebilir. PlayStation VR2, tek bir USB-C kablosu üzerinden iletişim kurarak PlayStation 5 ile çalışmak üzere tasarlandı.

Bu kablo, 90 Hz veya 120 Hz’de 4K HDR görüntüleri kaldırabilecek. Kulaklık donanımı, daha geniş 110° görüş alanı ve 2.000 x 2.040 piksel çözünürlüğe sahip iki OLED ekran sayesinde çok daha keskin bir görüntü ile karşılaşacağız. Göz takibi için iki IR kamera, foveated işleme seçeneği de sunan cihaz, ilk sürümüne göre fazlasıyla modernize edildi. Sektörün hedefi 15 milyondan fazla panel gönderebilmek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.