Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation, Ünlü Mobil Oyun Geliştiricisini Satın Aldı

PlayStation, Berlin merkezli mobil oyun geliştiricisi Savage Game Studios'u satın aldığını açıkladı.

PlayStation Studios, bünyesine yeni ekipler dahil etmeyi sürdürüyor. Oyun devinin patronu Hermen Hulst, Almanya ve Finlandiya’da ofisleri bulunan mobil oyun geliştiricisi Savage Game Studios‘u satın almak için anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Hulst, Berlin merkezli stüdyonun dünyanın dört bir yanındaki oyuncular tarafından beğenilen en popüler mobil oyunlardan bazılarını yaptığını ve PlayStation’ı her zamankinden daha fazla kişiye ulaştırmak için mükemmel bir seçim olduğunu söyledi.

Konuya dair açıklamalarda bulunan Savage Game Studios CEO’su ve kurucu ortağı Michail Katkoff, “Bu anlaşmayı, PlayStation Studios’un liderliğinin en iyi nasıl çalışabileceğimiz ve başarılı olabileceğimize ilişkin vizyonumuza saygı duyduğuna inandığımız ve onlar da risk almaktan korkmadıkları için yaptık. Tüm bunlara ek olarak, PlayStation’ın muhteşem IP kataloğundan potansiyel olarak faydalanma yeteneği ve yalnızca onların sağlayabileceği türden bir destekten yararlanacağımız gerçeğini de hesaba katınca ‘neden olmasın?’ dedik” şeklinde konuştu.

Mobil Oyun Stüdyosu Savage, PlayStation’a Katıldı

playstation studios mobil

Hulst, özel yapım oyunları PC’ye getirme ve konsolun ötesindeki çabaların, PlayStation topluluğuna olan bağlarını veya hikaye odaklı oyunlar yaratma tutkularını hiçbir şekilde azaltmadığını vurguladı. Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7, MLB The Show 22 ve 9 Kasım’da piyasaya sürülecek olan God of War Ragnarok dahil olmak üzere PS5 ve PS4’teki oyunlar için muazzam bir yıl olduğunu belirten PlayStation Studios başkanı, birinci taraf oyun koleksiyonlarını daha geniş kitlelere sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Savage Game Studios’un mobil oyun çalışmalarına daha fazla katkı sağlayacağını belirten Hulst, “Bu anlaşma, daha fazla insanın içeriğimizle etkileşim kurması için yeni yollar sunacak ve PlayStation ve oyunlarımıza aşina olmayan yeni kitlelere ulaşmaya çalışacak. Savage Game Studios, konsol geliştirmemizden bağımsız olarak çalışacak ve yeni ve mevcut PlayStation IP’sine dayalı yenilikçi, mobil deneyimlere odaklanacak yeni oluşturulan PlayStation Studios Mobil Bölümü’ne katılacak” dedi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.